‫امکان حس اشیا در بازی های واقعیت مجازی با دستکش لمسی Hands Omni‬

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ‫امکان حس اشیا در بازی های واقعیت مجازی با دستکش لمسی Hands Omni‬ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,Virtual Reality,Rice University,Haptics,[categoriy]

آکاایران: ‫امکان حس اشیا در بازی های واقعیت مجازی با دستکش لمسی Hands Omni‬

آکاایران: درحالیکه واقعیت مجازی طی سال‌های اخیر به پیشرفت‌ فوق‌العاده‌ای دست یافته، و دستگاه‌های ورودی حرکتی و تعداد زیادی هدست‌های VR در این بخش توسعه یافته‌اند، قابلیت حس کردن واقعی اشیایی که در جهان مجازی می‌بینیم، همچنان محدود است. اما گروهی از دانشجویان مهندسی دانشگاه رایس در تلاش برای حل این مشکل با دستکش لامسه‌ای هستند که به ما امکان حس اشیای مجازی و محیط مجازی را به گونه‌ای که گویی واقعا وجود دارند، می‌دهد.

,Virtual Reality,Rice University,Haptics,[categoriy]

به گزارش آکاایران: دستکش‌های Hands Omni به طور خاص برای گیمرها طراحی شده به طوری که کمپانی تکنولوژی باری واقعیت مجازی Virtuix که عمده شهرت خود را به دلیل Virtuix Omni treadmill دارد، اسپانسر این پروژه بوده و قرار است این ایده را به یک محصول تجاری تبدیل نماید.

البته اکنون فقط با یک نمونه‌ی آزمایشی روبه‌رو هستیم. ثور واکر، دانشجوی مهندس مکانیک می‌گوید: " ما دستکشی را ایجاد کرده‌ایم که با استفاده از هوا می‌تواند پره‌هاتی زیر انگشتان شما را متورم نماید. به این ترتیب می‌توانید این دستکش را به یک بازی ویدئویی متصل کرده و هنگامی که به یک شی مجازی رسیده و آن را در دست می‌گیرید، حس آن را نیز داشته باشید، درست مانند در دست گرفتن یک شی واقعی."

,Virtual Reality,Rice University,Haptics,[categoriy]

این دستکش بر روی دست راست کاربر قرار داده می‌شود و بدون هیچ گونه کابل یا سیم خارجی عمل می‌نماید. دستکش فوق بازخوردهای لمسی را از طریق پره‌های روی نوک انگشتان ایجاد می‌کند، این پره‌ها برای القای حس نگه داشتن و لمس یک شی، باز و بسته می‌شوند. انگشت کوچک و انگشت چهارم فشاری را روی این دستکش نمونه آزمایشی ایجاد می‌کنند، درحالیکه سایر انگشت‌ها و انگشت شصت می‌توانند سیگنال‌های مجزا را دریافت نمایند.

دستکش Hands Omni حدود 350 گرم وزن دارد و سازندگان آن عنوان کرده‌اند که این دستکش را به اندازه کافی سبک ساخته که در طول دوره‌های استفاده طولانی، کاربر حس راحتی داشته باشد.

,Virtual Reality,Rice University,Haptics,[categoriy]

این دستکش هنوز برای استفاده‌ی عمومی آماده نیست. واکر وضعیت فعلی پروژه‌ی خود را با گوگل کاردبورد مقایسه کرده، به این معنی که دستکش این گروه در حال کار می‌باشد اما نیاز به توسعه‌های بیشتر قبل از آغاز فروش و عرضه‌ی عمومی دارد.


منبع :

‫امکان حس اشیا در بازی های واقعیت مجازی با دستکش لمسی Hands Omni‬ گردآوری توسط بخش ترفند بازی، ترفندهای بازی، رمزهای بازی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات