‫دستگاه بزرگ پینبال زنگ تفریحی برای بازدیدکنندگان از موزه ی علم آلمان‬

آکاایران: ‫دستگاه بزرگ پینبال زنگ تفریحی برای بازدیدکنندگان از موزه ی علم آلمان‬

آکاایران: به نام پینبال و به کام علم! موزه‌ی علم Phæno در کشور آلمان یک دستگاه پینبال بزرگ را به نمایش گذاشته که آن را Galactic Dimension می‌نامد و افراد می‌توانند به بازی با آن بپردازند.

به گزارش آکاایران: این دستگاه بازی که توسط نیکلاس روی ایجاد شده دارای ابعاد 3x6 متر می‌باشد و با استفاده از قرار دادن بسیاری از آیتم‌ها در کنار هم طراحی شده است. روی در بلاگ خود اینگونه گفته است: "از آنجایی که یک مرکز علمی باید خلاقیت و نوآوری را رواج دهد، من در دستگاه بازی خود از اشیای روزانه مانند سشوار و پنکه‌ها استفاده کرده‌ایم تا زمین بازی را ایجاد نمایم و به این ترتیب این تفکر را به بازدیدکنندگان القا کنم که آنها نیز می‌توانند با اجزای موجود در خانه به خلاقیت بپردازند."

نحوه‌ی طراحی این دستگاه بزرگ بازی چنین است که روی ابتدا یک توپ سبک را برای آن انتخاب کرده و سپس بر روی توسعه‌ی بخش پرش‌ها کار کرد. درنهایت سومین سیلندر پنیوماتیک آزمایشی ساخته شده، کارایی خوبی از خود نشان داد.

‫دستگاه بزرگ پینبال زنگ تفریحی برای بازدیدکنندگان از موزه ی علم آلمان‬

با حل مشکل پرش‌ها، روی شروع به تعبیه‌ی اشیای معمولی در این ساختار نمود. وی می‌گوید: "برای سایر بخش‌های دستگاه من می‌خواستم از اشیای خانگی تا حد ممکن استفاده کنم. من فکر می‌کردم اینکه بازدیدکنندگان بتوانند این اشیا را حدس زده و شناسایی کنند، بسیار جذاب خواهد بود. برای مثال در ساخت پیستون شناور، من از ترکیب لوله فاضلاب و یک سشوار استفاده کردم که توپ را به بخش بالای زمین بازی پرتاب می‌نماید. این ساختار اکنون به خوبی عمل می‌کند."

دستگاه‌های به کار رفته در ساخت این زمین بازی، هر کدام دارای منبع قدرت و سنسورهای خاص خود جهت فعالسازی بخش‌های خاص ساختار یا ارائه‌ی افکت‌های صوتی می‌باشند. نصب تمامی این تجهیزات در کنار هم در موزه‌ برای روی کار سخت و استرس‌زایی بوده است اما وی به موفقیت این پروژه اشاره کرده است. "به محض نصب همه چیز، من دستگاه را برای اولین بار بازی با آن راه‌اندازی کردم. چگونه می‌توانم توصیف کنم؟ این دستگاه بازی شبیه یک رویا است."

دستگاه بازی Galactic Dimension نیکلاس روی در تابستان امسال تا ماه سپتامبر در آلمان به نمایش گذاشته خواهد شد.


منبع :

تبلیغات