loading...
ایکس باکس

آکاایران: ‫معرفی گیم درایو دو ترابایت برای کنسول های ایکس باکس از سوی سیگیت‬

آکاایران: مایکروسافت و سونی همواره رویکردهای مختلفی را برای افزودن فضای ذخیره‌سازی بیشتر در اختیار کاربران خود قرار می‌داده‌اند. سونی این قابلیت را ارائه داده که کاربران می‌توانند به باز کردن کنسول بازی PS3 یا PS4 خود پرداخته و هارددرایو یا SSD مورد نظرشان را در آن بگنجانند. از طرف دیگر مایکروسافت، در زمان ارائه‌ی ایکس‌باکس 360 اقدام به فروش هارددرایوهای جایگزین می‌کرده است. اکنون فضاهای ذخیره‌سازی خارجی از طریق پورت USB، رویکرد مورد ترجیح این کمپانی می‌باشد.

ایکس باکس

به گزارش آکاایران: سیگیت راه را برای حضور در این بخش باز دیده و از این رو وارد این عرصه شده است. نتیجه‌ی نهایی، اولین هارددرایو اکسترنال طراحی شده به طور انحصاری برای کنسول‌های ایکس‌باکس است که گیم درایو برای ایکس‌باکس نامیده می‌شوند.

در درون قالب سبز و خاکستری این واحد، دو ترابایت هارددرایو را می‌بینید که قابل اتصال به کنسول‌های ایکس‌باکس 360 یا ایکس‌باکس وان با استفاده از یک کابل 18 اینچی (46 سانتیمتر) USB 3.0 است. نیاز به کابل دیگری برای استفاده از این واحد نمی‌باشد و هر دو کنسول به طور خودکار درایو را شناسایی کرده و برای استفاده تنظیم می‌نمایند. استفاده از این درایو با ایکس‌باکس وان همچنین مزیت سرعت انتقال داده‌ی USB 3.0 را نیز دارد، اما این واحد با پورت‌های USB 2.0 ایکس‌باکس 360 نی سازگاری دارد. سیگیت تعداد بازی‌های قابل ذخیره‌سازی بر روی گیم‌درایو را بیشتر از 50 عدد عنوان کرده است.

قیمت این دستگاه 109.99 دلار اعلام شده است. با این حال این قیمت در برابر درایوهای اکسترنال غیر برند ایکس‌باکس سیگیت که حدود 85 دلار قیمت دارند، بسیار زیاد است.

انتظار می‌رود گیم درایو سیگیت از اواخر ماه آگوست عرضه شود. اگر از میزان فضای کم ذخیره‌سازی کنسول بازی خود رنج می‌برید، می‌توانید از این واحد استفاده کنید.


منبع :

loading...
تبلیغات