پلی استیشن 4

آکاایران: ‫فروش کلی پلی استیشن 4، دو برابر اکس باکس وان بوده است [شایعه]‬

آکاایران: برخلاف شرکت سونی که آمار فروش کنسول نسل هشتمی خود را همیشه اعلام می کند، مایکروسافت رویه ای محافظه کارانه پیش گرفته و حدود یک سال است که گزارشات دقیقی مبنی بر تعداد اکس باکس وان فروخته شده در دسترس نیست. حال به نظر می رسد که علت اصلی این امر، فروش ضعیف آن نسبت به رقیب دیرینه خود باشد.

به گزارش آکاایران: پس از بررسی عملکرد ویندوز 10 در پادکست اخیر Windows Weekly، یکی از مجریان این برنامه گزارش جالبی در ارتباط فروش کنسول نسل سوم اکس باکس ارائه داد. براساس گفته Mary Jo Foley، تحلیل گر شناخته شده محصولات مایکروسافت، اکس باکس وان تاکنون 18 میلیون دستگاه فروخته است.

نکته قابل توجه اینجاست، شرکت سونی نیز چند روز گذشته اعلام کرده بود که فروش کنسولش به مرز 36 میلیون دستگاه رسید. اگر آمارهای ارائه شده را کنار هم قرار دهیم، فروش دو برابری پلی استیشن 4 نسبت به رقیبش حاصل می شود. با این وجود، باید منتظر ارقام رسمی از سوی مایکروسافت بمانیم.

البته تعداد رقم فروخته شده اکس باکس وان تنها در مقام مقایسه با پلی استیشن 4 ضعیف به نظر می رسد. به عبارت دیگر، مایکروسافت هفته قبل، از پیشی گرفتن فروش کنسول نسل هشتمیش در مدت زمان مشابه نسبت به اکس باکس 360 خبر داد.

با توجه به تحلیل هایی که نشان از عمر اکس باکس وان و پلی استیشن 4 تا 2020 می دهند، هنوز برای اعلام پیروزی این نسل زود است. هر دو کنسول مورد بحث، در سال 2013 عرضه شدند.

منبع :

تبلیغات