کنسول بازی

آکاایران: ‫اقدام سونی برای ارائه سرویس ابری PlayStation Now با استفاده از طراحی سفارشی سخت افزار با 8 کنسول بازی PS3 بر روی یک مادربورد واحد‬

آکاایران: عدم سازگاری محلی غیرمعمول در PS4 جدید، کمی به بدشانسی زمان معرفی کنسول مربوط می شود، اما سونی وعده ارائه یک راه حل منطقی را داده است. این کمپانی چند سال پیش شرکت راه انداز استریم بازی Gaikai را خریداری کرد، و در حال توسعه فناوری برای ارائه خدمات خود از بازی های PS3 نه تنها برای PS4، بلکه برای تلویزیون های هوشمند، تبلت ها و فبلت ها می باشد. در حال حاضر جزئیات ابتدایی از سرویس استریمینگ playstation now تازه تاسیس شده به بیرون درز کرده است، که از ساخت سخت افزار سفارشی PS3 خبر می دهد که قدرتی معادل ۸ کنسول را در یک واحد از سرور برای PS3 رقم خواهد زد.

به گزارش آکاایران: PlayStation Now یک سرویس مبتنی بر قطعه جدید از سخت افزار PS3 می باشد که شامل یک مادربورد واحد با اجزای مینیمایز شده برای هشت PS3 تعبیه شده در آن تشکیل شده است، که هر کدام از هشت PS3 می توانند بطور مستقل کنترل شوند. فارم های سرویس PS Now سونی با رک های (Rack: محفظه ای فلزی برای نگه داشتن تجهیزات شبکه می باشد) پشت هم از این واحدها برای ارائه قدرت بازی در ابر پر شده است.

کنسول بازی

طبق گزارشات سونی، این شرکت پس از آزمایش قرار دادن واحدهای retail PS3 در مراکز داده ها تصمیم به ایجاد سخت افزار جدید گرفته است. با این حال، فضا و توان مورد نیاز برای اجرای کافی بازی های این طرح اساسا نامناسب ساخته شده است. در نتیجه سود اضافی، طراحی مجدد سخت افزار PS3 به تناسب واحدهای مختلف بر روی بورد به مهندسان سونی برای بهینه سازی کنسول به منظور زمان پاسخ دهی سریع تر را اجازه می دهد. این می تواند با ارزش میلی ثانیه برای مبارزه با تاخیر از اجرای بازی بر روی اینترنت خدمات دهد.

PlayStation Now برای حال حاضر بر روی PS3 ها در ابر به منظور انجام تمامی فعالیت های پردازشی و رندرینگ متکی خواهد بود، به همین دلیل تصور سونی آن است که این سرویس می تواند بازی هایی که در حال حاضر توسط PS3 پشتیبانی می شوند را بر روی اکثریت نمایشگرها با اتصال به اینترنت اجرا نماید. اکثریت بازی ها بر روی پلتفرم کنسول محلی معمولی سونی در سرعت 30fps با تاخیر ورودی بین 100 تا 150 میلی ثانیه اجرا می شوند.

این بعید است که RSX GPU و پردازنده سلولی کنسول بازی PS3 در چنین رویکردی بر روی این مادربوردهای جدید 8 واحدی اصلاح شوند. هدف سونی از ارائه این رویکرد برای سازگاری مسائل مربوط به بازی ها می باشد. این بوردهای جدید می توانند به رابط شبکه کارآمدتر مجهز شوند. بدون کنترلر DualShock 3 نیز برقراری ارتباط با سخت افزار PS3 از طریق بلوتوث انجام می شود، همچنین این سیستم می تواند شتاب کنترلر را افزایش دهد. چنانکه بورد هشت-PS3 به سخت افزار رمزگذاری ویدئویی h.264 مجهز شود، سونی می تواند 16.67 میلی ثانیه از تاخیر خروجی PS3′s HDMI بکاهد. رویه هم، این سرویس ممکن است برای ایجاد خدمات کاربرد پذیر کافی باشد.

2014، سال پرهیجان و جالب توجهی برای سونی در ارائه خدمات ابری خواهد بود. سرویس شبکه استریمینگ انویدیا بیشتر از لحاظ فنی پیشرفته است، چنانکه این کمپانی تنها با سخت افزار رندرینگ محلی، کار خود را محدود کرده است، در حالی که سونی بر روی بازی ها اقدام نموده است.

منبع :

تبلیغات