loading...
کنسول بازی

آکاایران: ‫امکان استفاده از فضای ذخیره سازی شش ترابایت در کنسول بازی PS4 با Nyko Data Bank‬

آکاایران: هنگامی که ایکس‌باکس وان و PS4 برای اولین وارد بازار شدند، هر دو مجهز به 500 گیگابایت هارددرایو داخلی بوده‌اند. این میزان فضا زیاد به نظر می‌رسد، اما از آنجایی که معمولا دانلود هر بازی نیاز به 40 گیگابایت فضا دارد، کاربران به زودی با مشکل کمبود فضای ذخیره‌سازی روبه‌رو می‌شدند. مایکروسافت با این مشکل با رونمایی از ایکس‌باکس وان یک ترابایتی در این هفته برخورد کرد و انتظار می‌رود سونی نیز به زودی طی نمایشگاه E3 عملکرد مشابه‌ای را انجام دهد. با این حال، Nyko به ارائه‌ی لوازم جانبی اقدام کرده که فضای ذخیره‌سازی PS4 را به شش ترابایت می‌رساند.

کنسول بازی

به گزارش آکاایران: شاید Nyko Data Bank را که در نمایشگاه CES ژانویه همین سال برای پلی‌ استیشن 4 عرضه شده بود، به یاد داشته باشید. در آن زمان با یک پروژه در دست اجرا روبه‌رو بودیم، اما اکنون محصول فوق با قیمت 39.99 دلار در لیست فروش قرار دارد.

کنسول بازی

Data Bank درواقع به تعویض درایو 2.5 اینچی داخلی Ps4 با یک محفظه‌ی 3.5 اینچی اقدام می‌کند که در بالای کنسول بازی واقع می‌شود. از این رو به جای محدود شدن به استفاده از فضای ذخیره‌سازی دو ترابایت، می‌توانید نهایتا از شش ترابایت فضای ذخیره‌سازی با استفاده از این درایو 3.5 اینچی بهره ببرید. همچنین امکان استفاده از درایوهای سریع‌تر 7200rpm نیز وجود دارد.

کنسول بازی

نصب این محفظه درایو نیز بسیار ساده است و نیازی به کابل‌های اضافی برای تامین انرژی مورد نیاز آن نمی‌باشد. قیمت نهایی که این امکانات برای شما دارند، بستگی به میزان فضای ذخیره‌سازی انتخاب شما دارد. در حال حاضر یک درایو شش ترابایتی حدود 230 دلار، چهار ترابایتی حدود 130 دلار و دو ترابایتی حدود 80 دلار قیمت دارند.

تنها عیب Data Bank را می‌توان حجمی دانست که به کنسول بازی شما اضافه می‌کند. البته همواره می‌توان از درایوهای اکسترنال به منظور افزایش فضای ذخیره‌سازی استفاده کرد، اما Data Bank یک رویکرد مناسب‌تر به نظر می‌رسد.


منبع :

تبلیغات