loading...
‫گروه هکر 3DM از امروز دیگر بازی های ویدیویی را کرک نمی کند‬

آکاایران: ‫گروه هکر 3DM از امروز دیگر بازی های ویدیویی را کرک نمی کند‬

آکاایران: گروه چینی فعال در زمینه کرک بازی های ویدیویی به نام 3DM، چندی پیش اعلام کرده بود که تا سال 2018، اقدامات امنیتی در جهت جلوگیری از انتشار نسخه غیرقانونی بازی ها به قدری پیشرفت می کند که تحقق این هدف تقریبا غیرممکن خواهد شد.

به گزارش آکاایران: اما به گفته رییس این گروه، که با نام مستعار Bird Sister شناخته می شود، گروه 3DM قصد دارد روند کرک بازی های تک نفره را متوقف کرده و در همین حال، تاثیر آن بر رشد میزان فروش بازی های ویدیویی را مورد بررسی قرار دهد. به گفته وی، به تازگی جلسه ای میان اعضای گروه 3DM برگزار شده و با ورود به سال نوی چینی، تمام فعالیت های آن ها متوقف شود.

این خبر در حالی منتشر شده که حدود یک ماه پیش Bird Sister و تیم وی اعلام نمودند قادر به کرک بازی Just Cause 3 (بررسی ) نیستند. نسخه سوم بازی Just Cause از قفل نرم افزاری مطرح Denuvo استفاده کرده است که پیش از این به هنگام عرضه بازی Dragon Age Inquisition، دردسر زیادی برای 3DM و سایر تیم ها ایجاد کرده بود.

در حال حاضر نیز اعلام شده که دو بازی Rise of the Tomb Rider و FarCry: Primal هم به قفل Denuvo مجهز خواهد بود و بعید به نظر می رسد که در کوتاه مدت کرک شوند.

قفل های نرم افزاری در چند سال اخیر به یکی از مهم ترین مباحت صنعت بازی های ویدیویی تبدیل شده اند. از یک سو، کمپانی یوبی سافت بعد از چند آزمون و خطا به این نتیجه رسید که هیچ راهی برای جلوگیری از دزدی انتشاراتی وجود ندارد. اما از سوی دیگر، کمپانی لهستانی CD Projekt RED، سازنده سری بازی ویچر، اصلا اعتقادی به این قفل ها ندارد و آن را «بدترین چیز در صنعت بازی» می خواند.

منبع :

تبلیغات