loading...
اسمارت فون

آکاایران: ‫کنترل اسمارت فون ها با اشارات سر و چشم توسط تکنولوژی Umoove‬

آکاایران: یک شرکت اسرائیلی با نام Umoove با بخشیدن معنایی تازه به عبارت " تکان دادن به منظور هدایت"، موفق به توسعه‌ یک نرم‌افزار ردیابی صورت و چشم برای دستگاه‌های موبایل شده‌ است که حرکات و اشارات سر را در حرکات درون بازی به کار می‌برد. این شرکت، Umoove Experience را به عنوان یک برنامه‌ی رایگان برای iOS منتشر کرد که نمایشی از این تکنولوژی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد، اما همچنین امیدوار است که در این راستا توسعه‌دهندگان دیگر به ادغام‌سازی این فناوری در عناوین خود بر روی هر دو دستگاه iOS و اندروید اقدام نمایند.

اسمارت فون
اسمارت فون
اسمارت فون

به گزارش آکاایران: ییتزی کیمپینسکی (Yitzi Kempinski)، مدیرعامل مجموعه‌ Umoove در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که: " Umoove از قابلیت‌های لمس استفاده نمی‌کند، بلکه آمده است تا لایه‌ای دیگر را بیافزاید و فرصتی برای نمایش انواع جدید رابط‌ها را نشان دهد. نمونه‌ای کلاسیک را می‌توان در یک بازی شوتر اول شخص بیان کرد که در آن به تیراندازی با لمس و راه رفتن با استفاده از یک جوی‌استیک لمسی خواهید پرداخت، اما با این تکنولوژی تنها با حرکات صورت خود کمک خواهید شد."

اجرای بازی‌ تجربه‌ی پرواز (Flying Experience) با استفاده از نرم‌افزار Umoove Experience بسیار جالب و بصری خواهد شد. در آغاز این بازی، با نحوه‌ نگهداری ثابت این دستگاه آشنا خواهید شد و مهارت‌های Umoove را با کج کردن آرام سر خود جهت حرکت از یک دایره به دایره‌ی دیگر خواهید آموخت. به محض این کار، باید جهت آغاز بازی بر روی صفحه‌نمایش ضربه ای وارد نمایید که با یک موسیقی عربی همراه شده است. شما باید فورا به کنترل کاراکتر پرواز در صحرایی بپردازید و وظیفه‌ی جمع‌آوری بطری‌های بنفش بخش جادویی را دارید که به شما در ماندن در هوا کمک می‌کنند.

اسمارت فون

ضربه زدن بر روی صفحه‌نمایش موجب افزایش سرعت پرواز می‌شود، اما اگر قادر به کنترل پرواز و یا جمع‌آوری بطری‌ها در زمان معین نباشید، کاراکتر شما سقوط خواهد کرد و بازی به اتمام می‌رسد. نحوه‌ی یادگیری این بازی زمان کمی را صرف خواهد کرد، اما کنترل مناسب سطوح با حرکات سر بسیار جالب توجه است. هیچ تاخیری در این بازی دیده نمی‌شود و برنامه به حرکات سر بر روی iPad2 در نور کم و یا زیاد، بسیار حساس و پاسخگو است. حتی با خاموش کردن چراغ‌های اتاق و ایجاد فضایی نیمه تاریک در طول بازی، هیچ تاثیر منفی را بر کیفیت بازی احساس نخواهید کرد.

بازی تجربه پرواز عنوانی بسیار ساده است و سطوح بالاتری ندارد، اما این کار به طور عمدی بوده است. این برنامه عمدتا جهت نمایش دستاورد این کمپانی با الگوریتم‌های منحصر بفرد خود منتشر شده است. کیمپینسکی گفته است که این الگوریتم‌ها از ابتدا جهت سازگاری با تغییرات محیط گوشی‌های موبایل به وجود آمده‌اند (روشنایی، لرزش، دید جزئی از صورت)، در حالی که قادر به پردازش ویدئوهای بدست آمده حتی از ساده‌ترین دوربین‌های جلو هستند.

اسمارت فون

کیمپینسکی می‌گوید: " ردیابی در این محصول بسیار دقیق و حساس است، این ابزار به حس جنبش و حرکاتی به کوچکی حرکات یک پیکسل از تصویر ضبط شده توسط دوربین می‌پردازد. و ما این کار را با یک پردازش بسیار آرام انجام داده ایم تا منابع زیادی از دستگاه را اشغال نکند و فضا برای اجرای بازی/برنامه‌های واقعی وجود داشته باشد."

مدت زمان طولانی جهت تکمیل پلت‌فرمی که تنها پنج درصد از مقدار منابع پردازنده را به مصرف برساند، در حالی که به پردازش فریم‌های خام از دوربین بپردازد، برای این کمپانی صرف شده است. ایده‌ی پشت این برنامه، تبدیل حرکات طبیعی سر و درنهایت حرکات چشم به اقدامات معنی‌دار، تعاملات مفهومی می‌باشد و دستگاه‌ها بتوانند با آن به پاسخ‌گویی به کاربر بدون هیچ گونه مداخلات اضافی (مانند روشن شدن یک اسمارت‌فون با نگاه کردن به آن) بپردازند.

کیمپنیسکی می‌گوید: " Umoove به ردیابی صورت و چشم می‌پردازد، این بخش‌های بدن در حال حرکت هستند و در تجارب روزانه‌ کاربر نقش دارند. آیا شما تا به حال شخصی را دیده‌اید که برای مثال به یک بازی مانند شبیه‌ساز پرواز بدون حرکت دادن صورت و بدن خود اقدام کند؟ کابران در تجارب روزانه‌ خود حتی در صورت عدم تاثیر واقعی، حرکات بدنی را دخالت می‌دهند. بنابراین منطقی است که به حرکات طبیعی کاربران در دنیای واقعی پاسخ داده شود و ما نمی‌خواهیم که انواع جدیدی از حرکات را ایجاد کنیم."

اسمارت فون

Umoove یک SDK برای iOS ایجاد کرده که به توسعه‌دهندگان اجازه‌ی ادغام سازی قابلیت‌های ردیابی سر دوبعدی را در نرم‌افزارهای خود می‌دهد (این کمپانی همچنین در حال کار بر روی ردیابی حرکات سه‌بعدی می‌باشد). نسخه‌ اندرویدی این محصول در راه است که به همراه یک SDK ردیابی چشم که در حال حاضر در نسخه‌ی بتا وجود دارد، ارائه خواهد شد. این ابزار جهت تمایز میان انواع مختلف حرکات چشم و اجازه به اسمارت‌فون‌ها جهت درک قصد کاربر توسط پیگیری نگاه آن‌ها، طراحی شده است. کمپانی سازنده اعلام کرده که این محصول توسعه‌دهندگان را قادر به ایجاد گونه ای تازه از محتوا می‌کند که منجر به ارائه قابلیت‌هایی همچون داشتن کتاب معانی لبخندهای کودک و تعریف نگاه کودک می‌شود.

کیمپنیسکی برای توضیحات بیشتر گفته است: "به یک شی و یا محصولی بر روی صفحه‌نمایش دوبعدی فکر کنید که در صورت سه‌بعدی بودن بر اساس زاویه‌ی مورد نظر نگاه شما بر روی صفحه‌نمایش تغییر می‌کرد. شما می‌توانید به حرکت دادن اشیا بر روی صفحه‌نمایش بپردازید."

اسمارت فون

Umoove می‌گوید بازی‌ها تنها برنامه‌ی مورد نظر برای این تکنولوژی نیستند. هنگامی که این محصول در دیگر برنامه‌ها ادغام شد، به کاربران اسمارت‌فون‌ها اجازه‌ کارهایی همچون اسکرول به بالا و پایین یک صفحه را با اشاره‌ی سر، ورق زدن صفحات کتاب الکترونیکی با چرخاندن سر و مکث ویدئوها با نگاه پیوسته را می‌دهد.

بازی Flying Experience به صورت رایگان به عنوان بخشی از برنامه‌ Umoove Experience در فروشگاه آیتونز در دسترس قرار دارد. ویدئوی زیر قابلیت نرم‌افزار Umoove را نمایش می‌دهد.

دانلود کلیپ

منبع :

تبلیغات