کنسول بازی

آکاایران: ‫نگاهی اجمالی بر بازی Super Mario 3D World ، مخصوص کنسول بازی Wii U نینتندو‬

آکاایران: پس از چندین دهه، فکر می کنیم که دیگر زمان رشد بازی ماریو رسیده باشد. ماریو با شروع به عنوان چندین پیکسل رنگی در بازی Donkey Kong سال 1981، اکنون جهشی به دنیای کاملا سه بعدی و قابل نمایش HD داشته است. به نظر می رسد که نینتندو هنوز به نحوی جذابیت نامحدودی که کودکان دهه 80 را شیفته می کرده در بازی های پیشرفته تر امروزی قرار داده است. به ما در ادامه این مطلب بپیوندید تا بررسی از تازه ترین ماجراجویی ماریوی لوله کش بر روی کنسول بازی Wii U تحت عنوان بازی Super Mario 3D World داشته باشیم.

به گزارش آکاایران: برداشت های اولیه همیشه دقیق ترین برداشت ها نمی باشند. شاید چندین مرحله اول این بازی که در نمایشگاه E3 ماه ژوئن ارائه شد چندان جذاب نمی نمود. در آن زمان، این بازی بسیار شبیه به بازی Super Mario 3D Land کنسول 3DS نینتندو بوده است که تنها با مراحل جدیدی همراه شده بود و بر روی یک کنسول خانگی اجرا می شد. برای سیستم مهیجی همچون Wii U شگفت آور بود که چرا نینتندو بازی حماسه ای با تولید Super Mario Galaxy و یا Super Mario 64 ایجاد نکرده است. در آن زمان احساس می شد که این بازی موبایلی قطعا نمی تواند ناجی مورد نیاز Wii U باشد.

کنسول بازی

اما تمامی این برداشت ها اشتباه بود. در آن زمان نمی شد تصور کرد که بازی Super Mario 3D World به اندازه ای قوی می باشد که می تواند در تقویت فروش کنسول Wii U موثر واقع شود اما از نظر کیفیت این بازی تقریبا معادل دو بازی Mario Galaxy می باشد. Mario 3D World یک بازی فوق العاده برای کودکان و بزرگسالان است و به ما جذابیت کمپانی نینتندو را یادآوری می نماید.

تمام این موارد به طراحی سطح فوق العاده ی بازی و جزئیات اندکی جذاب آن مربوط می شود. در این بازی نمونه ای از جهان سبز شاداب با سطحی شناور، زمین های یخی لیز و لغزنده و خانه های ارواح پر از توهم و روح که در صورت نگریستن به آن ها منجمد می شوید، را شاهد می باشید. کاراکتر Bowser (لاک پشت باوزر) هنوز هم در این بازی شخصیت پست و شرور آن می باشد و مهاجمان مرسوم آن نیز Goomba ،Koopa و Bullet Bill ها هستند. اما با وجود تمامی این بازگشت های نوستالژیک همه چیز تازه و نو به نظر می رسد.

کنسول بازی

بزرگترین افزودنی تازه به این بازی، پوشش گربه ای ماریو می باشد که یکی از جالب ترین قدرت های این لوله کش است. با استفاده از این پوشش می توان به مکان هایی صعود کرد که در حالت عادی بدان دسترسی ندارید، به دشمنان پنجه زد و حتی صدای میوی خوشایندی را پس از اتمام موفقیت آمیز یک مرحله ایجاد نمود.

از دیگر قدرت های هوشمندانه اضافه شده به این بازی، Double Cherry می باشد که نسخه ای از ماریو را ایجاد می کند. با چندین بار اجرای این عمل باید چهار یا پنج کاراکتر یکسان را کنترل نمایید. همگی آن ها به کنترل شما پاسخ می دهند ولی به سادگی نیز قابل تفکیک می باشند. در صورت مردن یک و یا چند عدد از این کاراکترها، می توانید به سادگی با ماریوهایی که باقی مانده اند به بازی ادامه دهید.

کنسول بازی

دیگر ویژگی مهم اضافه شده را می توان بازی چند نفره محلی دانست. شما به همراه سه دوست خود می توانید بین شخصیت های ماریو، لوئیجی (Luigi)، شاهزاده خانم پیچ (Princess Peach) و Toad (دوست کله قارچی) کاراکتر دلخواه خود را انتخاب نمایید. همانند بازی Super Mario Bros. 2 سال 1987 هر کدام از این شخصیت ها دارای مجموعه مهارت های متفاوتی می باشند. لوئیجی می تواند بالاتر بپرد، پیچ شناور می شود و تواد اندکی سریع تر است، ماریو نیز متعادل ترین کاراکتر این مجموعه محسوب می شود. شما با تمامی دوستانتان می توانید در یک زمان بر روی صحنه باشید و برخی مواقع به هم کمک کنید، گاهی همدیگر را عصبانی نمایید و همیشه با همدر رقابت کسب بیشترین امتیاز باشید.

کنسول بازی

نینتندو کنسول جدید بازی خود را به عنوان یک کنسول خانوادگی معرفی کرده است و بازی چند نفره Mario 3D World مصداقی برای این ادعا به شمار می رود. مراحل این بازی دارای سرعت کافی می باشند به طوری که می توان دو یا چهار بازیکن را در یک زمان بر روی صفحه نمایش دید.

کنسول بازی

دیگر ویژگی های افزوده شده جالبی نیز در این بازی وجود دارند مانند مراحلی که تنها سایه ماریو را خواهید دید، بر روی یک اسکیت به اندازه ماریو می پرید و روی یک سطح یخی حرکت می کنید، و از طریق لوله های شفافی پرواز می نمایید. همچنین دارای یک لباس مبدل گومبا نیز خواهید بود که از حمله دیگر مهاجمان به شما جلوگیری می کند و همچنین با قدرت مگاقارچ (ماریوی غول پیکر) از سری جدید .Super Mario Bros روبه رو هستید.

مانند همیشه پیشرفت شما می تواند دشوار باشد و برخی از مراحل واقعا دیوانه کننده به نظر می رسند. مانند همتای 3DS آن، باید به جمع آوری نشانه ها نیز بپردازید (که در اینجا به شکل ستاره های سبز است) تا مراحل قفل شده را باز کنید بنابراین برخی مواقع تنها به پایان رساندن یک مرحله اهمیتی ندارد. این ستاره های سبزرنگ اغلب در زوایا و گوشه ها پنهان شده اند که نیاز به پوشش گربه ای و یا چشمی دقیق برای یافتن آن ها دارید.

از بهترین ویژگی های Super Mario 3D World حس کودکانه کشف در طول بازی در هر مرحله می باشد. نینتندو جزئیات عجیب و دقیق بسیاری را به این بازی افزوده است که در جذب بازیکنان کاملا موفق عمل کرده اند. این بازی به یکی از بهترین پلت فرم های بازی خوش طراحی که ما تا به حال دیده ایم مجهز شده و می تواند یکی از بهترین بازی های سال جاری لقب بگیرد.

بازی Super Mario 3D World به افرادی که دارای کنسول بازی Wii U هستند به شدت توصیه می شود. اگر یک بازی وجود داشته باشد که ارزش خرید در یک کنسول را دارد، همین بازیست. قیمت این بازی 60 دلار است و هم اکنون در دیسک های فیزیکی و در فروشگاه اینترنتی نینتندو موجود می باشد.

منبع :

تبلیغات