‫بلیزارد به فکر ساخت بازی های بیشتری برای موبایل است‬

آکاایران: ‫بلیزارد به فکر ساخت بازی های بیشتری برای موبایل است‬

آکاایران: استودیوی بازی‌سازی بلیزارد، چند روز پیش 25 سالگی خود را جشن گرفت. این استودیوی بازی‌سازی، بزرگ‌ترین نقش‌آفرینی آنلاین کلان دنیا و بزرگ‌ترین کارت‌بازی حال حاضر را در اختیار دارد. بلیزارد حتی می‌خواهد بازی جدیدی در سبک اکشن اول‌شخص بسازد. فیلم وارکرفت هم تابستان سال آینده اکران می‌شود. به طور کلی می‌توانیم بگوییم که بلیزارد، غول بزرگی در صنعت بازی‌سازی است. معاون و موسس بلیزارد، اخیرا گفته است که می‌خواهند به صنعت بازی‌های موبایل هم وارد شوند.

به گزارش آکاایران: «فرانک پیرس» (Frank Pearce) در مصاحبه‌ای به وب‌سایت VentureBeat گفته است که مجموعه‌هایی مثل استارکرفت یا Overwatch ظرفیت تبدیل شدن به بازی‌های موبایل را دارند. او گفته است: “اگر به استارکرفت یا Overwatch نگاه کنید، مجموعه‌های مختلفی را می‌بینید که می‌توانند طرح‌های خوبی برای بازی‌های موبایل داشته باشند.”

او می‌گوید که بسیاری از بازی‌کننده‌ها امروزه به دنبال یک تجربه‌ی کوتاه و سرگرم‌کننده هستند و بازی‌ها حتما لازم نیست مسابقات طولانی داشته باشند. پیرس می‌گوید: “برای مثال اگر بخواهیم تجربه‌ی بازی‌های استراتژی هم‌زمان را بررسی کنیم، باید به بازی‌کننده‌های فعلی نگاه کنیم. بسته‌ی الحاقی Legacy of the Void عالی است. اما فکر نمی‌کنم بازی‌کننده‌ها بخواهند دیگر مرحله‌های 45 دقیقه‌ای بازی کنند. فکر می‌کنم این سبک نیاز به بازنگری دارد.”

‫بلیزارد به فکر ساخت بازی های بیشتری برای موبایل است‬

اگر به بازی‌های جدیدتر بلیزارد مثل Heroes of the Storm یا Hearthstone نگاه کنید، می‌توانید روند سریع‌تر بازی‌ را در آن‌ها ببینید. برای مقایسه، یک مبارزه در DotA ممکن است نزدیک به یک ساعت طول بکشد؛ در حالی که هر مبارزه در Heroes of the Storm زمان بسیار کوتاه‌تری دارد.

با تمام این اوصاف، امیدواریم بلیزارد بیخیال طرفداران قدیمی‌اش نشود و در راستای در‌آمدزایی بیشتر، شروع به ساخت بازی‌های موبایلی پوچ نکند.


منبع :

تبلیغات