loading...
‫آمازون ژاپن به تمام دنیا بازی خواهد فروخت‬

آکاایران: ‫آمازون ژاپن به تمام دنیا بازی خواهد فروخت‬

آکاایران: بازی‌های زیادی هستند که فقط در ژاپن عرضه می‌شوند. خریدن این بازی‌ها هم معمولا کار راحتی نیست. گیمرهایی که می‌خواهند بازی‌های ژاپنی را تجربه کنند، باید از دلالان و واسطه‌ها این بازی‌ها را خریداری کنند؛ کسانی که بازی‌ها را از ژاپن وارد کرده‌اند. با این حال، خریدن بازی‌های ژاپنی به لطف شعبه‌ی ژاپن آمازون راحت‌تر شده است. آمازون ژاپن اخیرا امکان ارسال بازی‌ها را به تمام دنیا فراهم کرده است.

به گزارش آکاایران: نکته‌ی مهم درباره‌ی خرید بازی‌ها از آمازون ژاپن، قیمت کمتر آن‌ها در مقایسه با خرید از واسطه‌ها است. با از بین رفتن واسه‌ها، بازی‌ها هم‌چنین زودتر به دست خریداران‌شان می‌رسند.

با توجه به اینکه کنسول‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن4 و پلی‌استیشن ویتا، «ریجن فری» (Region Free) هستند، آن‌ها امکان اجرای بازی‌های تمام ریجن‌ها و مناطق مختلف را دارند. یعنی می‌توان بازی‌های ژاپنی را مستقیما خرید و در کنسول‌های امروزی به راحتی آن‌ها را اجرا کرد. با این حال، کنسول‌های نینتندو امکان اجرای بازی‌های منطقه‌ی مختص خودشان را دارند؛ بدین صورت که برای بازی کردن بازی‌های ژاپنی نینتندو Wii U یا 3DS، باید یک کنسول ژاپنی هم بخرید.

آمازون ژاپن هم‌چنین فروشگاه‌اش را به زبان انگلیسی ارایه داده است. فقط کافی است از منوی بالایی این وب‌سایت، گزینه‌ی In English را انتخاب کنید تا زبان فروشگاه عوض شود.

‫آمازون ژاپن به تمام دنیا بازی خواهد فروخت‬

البته هنوز هم امکان خرید تمام بازی‌ها وجود ندارد. یعنی برای مثال در حالی که می‌توانید همین حالا «ارواح تاریک 3» را از فروشگاه ژاپن پیش‌خرید کنید، امکان خرید و ارسال قسمت ششم مجموعه بازی‌های Ace Attorney به خارج از ژاپن وجود ندارد. زمانی که بخواهید بازی‌هایی مثل Ace Attorney 6 را بخرید، با پیغام «متاسفانه نمی‌توانیم این آیتم را به منطقه‌ی شما بفرستیم» روبرو خواهید شد.

امیدواریم با برداشته شدن تحریم‌ها، فروشگاه‌هایی مثل آمازون هم بتوانند در کشور ایران فعالیتی مستقیم داشته باشند و بتوانیم بازی‌های ژاپنی را مستقیما از آن‌ها خریداری کنیم.

منبع :

تبلیغات