loading...
‫گیمرهای Xbox One به مصاف PS4 و PC می روند‬

آکاایران: ‫گیمرهای Xbox One به مصاف PS4 و PC می روند‬

آکاایران: امروز شرکت مایکروسافت خبر مهمی منتشر کرد که می‌تواند پیامدهای جذابی برای بازی‌های آنلاین در پی داشته باشد. طبق این خبر مایکروسافت بزودی امکان بازی بین شبکه‌ای را فراهم خواهد کرد.

به گزارش آکاایران: این شرکت تایید کرده که بازی‌سازانی که برای ایکس‌باکس‌وان و ویندوز 10 بازی تولید می‌کنند بزودی قادر خواهند‌‌ بود از بازی بین‌شبکه ای هم پشتیبانی کنند. به این ترتیب شما می‌توانید با ایکس‌باکس‌تان به صورت آنلاین با بازی‌کننده‌هایی که پلی‌استیشن 4 یا کامپیوتر شخصی دارند بازی کنید.

اما تنها مشکل فعلی این است که اجرا شدن چنین طرحی نیازمند همکاری مایکروسافت با سونی و شرکت های دیگر دست اندرکار در این زمینه است. اما در صورت پذیرش و همکاری این شرکت‌ها، این رویا محقق شدنی است.

بر اساس اخباری که امروز منتشر شده بازی Rocket League قرار است یکی از اولین بازی‌هایی باشد که این امکان جدید را پشتیبانی می‌کند. طبق اعلام مایکروسافت درها برای همکاری با سایر شبکه‌ها هم باز است.

‫گیمرهای Xbox One به مصاف PS4 و PC می روند‬

شکل استفاده از بازی آنلاین بین شبکه‌ای به اقدامات بازی‌سازان هم بستگی دارد. اگر تولیدکنندگان کنسول و سازندگان بازی در این راه از مایکروسافت حمایت کنند جهان بازی ممکن است دچار تحولات مهمی شود. فقط یک مثال ساده از بحث‌های آینده می‌تواند فکر کردن به این نکته باشد که هنوز هم استفاده از موس و کیبورد در یک بازی اکشن اول شخص به استفاده از دسته‌های بازی کنسول‌ها برتری دارد. احتمالا در بازی آنلاین بین‌شبکه‌ای این نکات هم مورد بحث قرار خواهند گرفت. «چه بازی‌هایی قابلیت بازی بین‌شبکه‌ای دارند» و «بازی‌سازان به چه شکل می‌توانند بازی‌هایی متوازن برای بازی بین‌شبکه‌ای تولید کنند»، این ها سوالات هیجان‌انگیزی هستند که باید در آینده منتظر پاسخ‌شان بمانیم.


منبع :

تبلیغات