واقعیت مجازی

آکاایران: تکنولوژی های واقعیت مجازی Valve از موتور بازی سازی Unity پشتیبانی می کنند

آکاایران شرکت «والو» (Valve) اعلام کرد که تکنولوژی های واقعیت مجازی اش از موتور بازی سازی Unity پشتیبانی می کنند.

به گزارش آکاایران

والو اعلام کرد که تکنولوژی SteamVR از موتور بازی سازی Unity هم پشتیبانی می کند.

موتور بازی سازی Unity در سال های گذشته با استقبال بسیار زیاد بازی سازان در سرتاسر دنیا مواجه شده و بازی های مختلفی به وسیله ی آن ساخته می شود. از طرف دیگر استفاده از تکنولوژی های واقعیت مجازی هم به بحث بسیار داغی تبدیل شده و بسیاری از بازی های امروزی از این ویژگی پشتیبانی می کنند. همین موضوع باعث شده که استودیوی Valve تکنولوژی های SteamVR را با این موتور بازی سازی هماهنگ کند تا افراد بیشتری بتوانند بازی های مبتنی بر واقعیت مجازی تولید کنند.

تکنولوژی های واقعیت مجازی SteamVR بیش از پیش برای ساخت بازی های مختلف برای هدست واقعیت مجازی HTC Vive استفاده می شوند. لازم به ذکر است که شرکت HTC هدست واقعیت مجازی Vive را با همکاری Valve ساخته است.

هدست واقعیت مجازی Vive که توسط HTC و Valve ساحته شده است.

البته در گذشته امکان استفاده از کدهای Google Cardboard هم به این برنامه اضافه شده بود تا بازی سازان با کمترین هزینه بتوانند محتوای مناسبی برای هدست های واقعیت مجازی تولید کنند. لازم به ذکر است که شرکت والو قبلا از هدست واقعیت مجازی Oculus Rift و موتور بازی سازی Unreal Engine پشتیبانی کرده بود و می توان با تکنولوژی های این شرکت برای این محصولات بازی های مختلفی تولید کرد.

منبع: Engadget

منبع :

تبلیغات