مطالعه ی گیمرها اطلاعات زیادی درباره ی بازی ها می دهد - آکا

آکاایران: مطالعه ی گیمرها اطلاعات زیادی درباره ی بازی ها می دهد

آکاایران شرکتی با فعالیت در زمینه ی تحلیل بازی ها، با سنجش و مطالعه ی گیمرها، بازی های ویدیویی را براساس میزان سختی و جذابیت دسته بندی کرده است.

به گزارش آکاایران

این شرکت امیدوار است که داده هایش برای طراحان بازی مفید باشد.

«کوانتیک فاوندری» (Quantic Foundry) شرکتی است که در زمینه ی درک انگیزه ی گیمرها از بازی کردن فعالیت می کند و آمار و ارقام و نمودارهایی براساس آنها تهیه می کند. این شرکت با این هدف از بیش از 140 هزار گیمر اطلاعات جمع آوری کرده است. این اطلاعات شامل بازی مورد علاقه ی آنها و عناصر جذاب آن عنوان ها می شود. نتیجه ی این تحقیقات چندوجهی است، اما جالب ترین بخش آن نموداری است که پایین آن را می بینید. این نمودار میزان و درجه ی مهارت های شناختی لازم برای هر بازی را نشان می دهد.

مطالعه ی گیمرها اطلاعات زیادی درباره ی بازی ها می دهد - آکا

عنوان های استراتژی مهم مثل Civilization و Europa Universalis نیاز به فکر و برنامه ریزی زیاد و قدرت تصمیم گیری دارند. در حالی که Counter-Strike نمونه ی خوبی از بازی ای است که اکشن و روند بازی سریعی دارد. البته تفاوت میان این عنوان ها به طور شهودی مشخص است. اما قرار دادن همه ی این بازی های مختلف در مقابل هم، به ما درکی از تفاوت نسبی آنها ارایه می دهد. همچنین چالش و مهارت های مورد نیاز در هر بازی را نشان می دهد. به عنوان مثال، بازی Football Manager با سرعت کندی پیش می رود، اگر چه اکثرا معتقدند این بازی آسان نیست، اما در دسته ی بازی های آسان قرار گرفته چون مهارت زیادی از بازی کننده نمی طلبد. از طرف دیگر، در بازی Dota 2 نیاز به واکنش سریع و پیچیدگی به حدی است که آن را به یک بازی سخت تبدیل می کند.

اعضای کوانتیک می گویند: “برای بازی ها یک آستانه ی شناختی وجود دارد، اگر مطالبه ی بازی از این آستانه فراتر برود، به طوری که شما را مجبور کند تحت فشار زمانی تصمیمات پیچیده بگیرید، دیگر جذاب و سرگرم کننده نمی شود.” این شرکت امیدوار است که داده هایش برای طراحان بازی مفید باشد تا در بازی هایشان میان هیجان و استراتژی و برنامه ریزی تعادل برقرار کنند.

منبع: Quantic Foundry

منبع :

تبلیغات