loading...
والو: کامپیوترهای قوی در سال 2016 باز می گردند - آکا

آکاایران: والو: کامپیوترهای قوی در سال 2016 باز می گردند

آکاایران هدست های واقعیت مجازی» قرار است سال 2016 را به دست خود بگیرند. این هدست ها نیازمند کامپیوترهایی قوی هستند. همین موضوع هم یکی از مسوولان شرکت والو (Valve) را واداشته است تا سال جدید میلادی را “سال بازگشت کامپیوترهای قوی” بخواند.

به گزارش آکاایران

پردازش بازی هایی که مختص هدست های واقعیت مجازی ساخته شده اند، نیازمند کامپیوترهایی بسیار قوی است.

«چت فالیزک» (Chet Faliszek)، از نویسندگان مجموعه بازی های «نیمه-جان» (Half-Life) و «پورتال» است. او اخیرا در توییترش نوشته است: “به لطف واقعیت مجازی، امسال کامپیوترهای آخرین-مدل به خانه های افراد وارد خواهند شد.

شرکت انویدیا اخیرا طی تحقیقاتی گفته بود که کمتر از یک درصد کامپیوترهای دنیا توانایی اجرای بازی هایی که برای هدست های واقعیت مجازی ساخته می شوند را دارند.

شرکت هایی مثل سونی، HTC و Oculus هرکدام هدست های واقعیت مجازی قدرتمندی ساخته اند. قرار بود در سال 2015 میلادی، اولین هدست های واقعیت مجازی عرضه شوند، اما عرضه ی آن ها به سال جدید میلادی موکول شده است. شرکت HTC گفته است که هدست واقعیت مجازی اش را که Vive نام دارد، با سخت افزار جدید و قدرتمندی بروزرسانی کرده است و می خواهد آن را هفته ی آینده در رویداد CES 2016 به نمایش بگذارد.

هدست واقعیت مجازی HTC Vive به همراه کنترلر حرکتی اش

پردازش بازی هایی که مختص هدست های واقعیت مجازی ساخته شده اند، نیازمند کامپیوترهایی است که می توانند تصاویر را با وضوح تصویر بسیار بالا و آن هم به صورت سه بعدی (یعنی دو بار) پردازش کنند. هدست واقعیت مجازی PlayStation VR هم که مختص کنسول بازی پلی استیشن4 ساخته می شود، برای جبران قدرت کمتر این کنسول، پردازنده های مجزایی دارد که در یک جعبه قرار گرفته اند و به پلی استیشن4 متصل می شوند.

منبع: Gamespot

منبع :

تبلیغات