آکاایران انتشار نسخه اکس باکس وان بازی DayZ که حول ایده تکراری و کلیشه ای زامبی می چرخد، به عقب افتاد. این بازی پیش از این قرار بود زمستان امسال از طریق برنامه Game Preview عرضه شود، اما حال ابتدای سال 2016(ماه های ژانویه و مارس) برای انتشار نسخه آزمایشی بازی انتخاب شده است.
عرضه نسخه آزمایشی اکس باکس وان بازی DayZ به سال ۲۰۱۶ موکول شد

آکاایران: عرضه نسخه آزمایشی اکس باکس وان بازی DayZ به سال ۲۰۱۶ موکول شد

استودیو Bohemia Interactive، سازنده بازی، این خبر را در صفحه رسمی توییتر منتشر کرد. DayZ برای کنسول پلی‌استیشن 4 هم عرضه خواهد شد، هر چند که تا به الان تاریخی برای عرضه آن مشخص نگردیده است.

Game Preview، برنامه و امکانی که برای اولین بار در مراسم E3 سال 2015 معرفی شد عملکردی مشابه به سیستم Early Access شبکه استیم دارد. البته با این تفاوت که به جای خرید زودهنگام محصولی ناتمام، دارندگان کنسول اکس‌‌باکس وان می‌توانند نسخه آزمایشی بازی را به رایگان تجربه کرده و سپس در صورت علاقه تصمیم به خرید بازی بگیرند. عناوین دیگری چون The Long Dark، Elite: Dangerous و Ark: Survival Evolved نیز بخشی از این برنامه کنسول اکس‌باکس وان هستند.

به گزارش آکاایران بازی شوتر DayZ در ماه دسامبر سال 2013 در بخش Early Access شبکه استیم منتشر شد. در واقع کاربران می‌توانستند نسخه ناقص بازی را زودتر و با هزینه‌ای کمتر خریداری کرده و تا کامل شدن بازی صبر کنند. DayZ در 4 هفته موفق به فروش 1 میلیون نسخه شد. ماه می 2014 بود که فروش این بازی به دو میلیون رسیده و ماه ژانویه امسال نیز مرز 3 میلیون نسخه را پشت سر گذاشت. کارگردان بازی، Dean Hall استودیو Bohemia را ترک گفته و استودیو خودش در نیوزلند را تاسیس کرد.
 

 

منبع :

تبلیغات