loading...
واقعیت مجازی

آکاایران: EA به دنبال ساخت بازی واقعیت مجازی

آکاایران استودیوی بازی سازی EA DICE می خواهد قابلیت پشتیبانی از واقعیت مجازی را به Frostbite، موتور بازی اش بیاورد.

به گزارش آکاایران

EA DICE می خواهد یک تیم کوچک متشکل از مهندسان و هنرمندان خلاق را برای واقعیت مجازی گرد هم بیاورد.

برخلاف دیگر شرکت ها، مسوولان شرکت EA در گذشته عنوان کرده اند که در رابطه با به کارگیری تکنولوژی واقعیت مجازی کمی احتیاط به خرج می دهند. البته این گفته ی آنها به این معنی نیست که بخواهند کاملا از این تکنولوژی فاصله بگیرند، اما با سرعت آرامی به سمت آن پیش می روند. با توجه به این که در گذشته تکنولوژی هایی بودند که علیرغم انتظارات فراوان برای ترقی آنها، شکست خورده اند، این محافظه کاری EA قابل درک است.

حالا به نظر می رسد که EA DICE می خواهد یک تیم کوچک متشکل از مهندسان و هنرمندان خلاق را برای واقعیت مجازی گرد هم بیاورد. این خبر را «جان اندرسون» (John Anderson) سرپرست فنی Frostbite در EA DICE از طریق صفحه ی رسمی توییترش اعلام کرده است: “ما در Frostbite می خواهیم یک تیم کوچک برای واقعیت مجازی تشکیل دهیم.”

Frostbite در اصل موتور بازی ای است که EA در تعدادی از بازی هایش از آن استفاده می کند. از بارزترین این بازی ها می توان به مجموعه ی Mirror’s Edge Catalyst و همچنین اکشن های اول شخص «بتلفیلد» (Battlefield) اشاره کرد. البته، همان طور که اندرسون عنوان می کند، این فقط یک تیم کوچک است که برای مدت محدودی تشکیل می دهند.

با این حساب انتظار نداشته باشید که به این زودی ها EA بازی های واقعیت مجازی به بیرون دهد. اما حداقل این شرکت قدم های اولیه را در این مسیر برداشته است. در این میان، دیگر موتورهای بازی که از واقعیت مجازی پشتیبانی می کنند، شامل Unity، Unreal Engine و CryENGINE می شوند.

منبع: Twitter

منبع :

تبلیغات