هک استیم در روز کریسمس چگونه صورت گرفته بود؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد هک استیم در روز کریسمس چگونه صورت گرفته بود؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

هک استیم در روز کریسمس چگونه صورت گرفته بود؟
,[categoriy]

آکاایران: هک استیم در روز کریسمس چگونه صورت گرفته بود؟

آکاایران روز کریسمس امسال، کاربران استیم مورد حمله ای امنیتی قرار گرفتند و اطلاعات کاربران مختلف به اشتباه به یکدیگر نشان داده شدند. شرکت «والو» (Valve)، صاحب سرویس و فروشگاه بزرگ استیم، اخیرا اطلاعات این حمله و چگونگی انجام آن را در قالب بیانیه ای منتشر کرده است.

به گزارش آکاایران

سال گذشته هم حمله ای این چنین به سمت سرویس های ایکس باکس لایو و شبکه ی پلی استیشن انجام شد.

بر اساس گفته های استیم، این حمله یک «حمله ی محروم سازی از سرویس» یا همان DoS بوده است. هکرها توسط چنین حمله ای، ترافیک استیم را 21 برابر حجم معمولی اش افزایش داده بودند. یکی از سرویس های ارایه دهنده ی وب به شرکت والو، قوانین کش جدیدی برای وب سایت تنظیم می کند تا ترافیک کاربران را از ترافیک حمله ها تشخیص دهند.

,[categoriy]

استیم به دلیل تخفیف های زیاد روز کریسمس اش میزبان ترافیک بسیار بالایی بوده است.

متاسفانه این قوانین جدید، باعث شدند تا کاربران صفحاتی را ببینند که برای یک کاربر دیگر آماده شده بودند. استیم در بیانیه اش معذرت خواهی کرده و گفته است: “ما از تمام افرادی که اطلاعات شخصی شان به دلیل این خطا نشان داده شدند، عذرخواهی می کنیم.”

شرکت والو تخمین می زند اطلاعات حدود 34 هزار کاربر به بیرون درز کرده باشد. این مشکل در روز کریسمس و در ساعت هایی بین 10:50 دقیقه صبح به وقت تهران به وجود آمد و به مدت 3 ساعت ادامه یافته بود. والو می گوید که فقط اطلاعاتی مثل خریدهای کاربران و ایمیل شان نشان داده شده اند. مسوولان این شرکت می گویند که صفحاتی که اشتباها به کاربران نشان داده شده، قابلیت انجام خرید یا دیدن پسوردها را نداشته است.

سال گذشته هم حمله ای این چنین به سمت سرویس های ایکس باکس لایو و شبکه ی پلی استیشن انجام شد، اما هکرها نتیجه ای نگرفته بودند.

منبع: The Verge

منبع :

هک استیم در روز کریسمس چگونه صورت گرفته بود؟ گردآوری توسط بخش ترفند بازی، ترفندهای بازی، رمزهای بازی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات