شایعه: احتمال عرضهی 10 تا 12 میلیون کنسول NX از سوی نینتندو در سال 2016 - آکا

آکاایران: شایعه: احتمال عرضهی 10 تا 12 میلیون کنسول NX از سوی نینتندو در سال 2016

آکاایران با توجه به شایعات منتشر شده، به نظر می رسد که نینتندو در سال 2016 نزدیک به 10 تا 12 میلیون دستگاه از کنسول NX را راهی بازار می کند.

به گزارش آکاایران

کنسول جدید نینتندو در سه ماهه ی دوم سال 2016 راهی بازار خواهد شد.

شرکت نینتندو که با کنسول Wii U وضعیت خوبی ندارد، در حال ساخت کنسول بازی جدیدی به نام NX است. این شرکت در E3 گذشته خبر ساخت این کنسول را تایید کرد، اما اطلاعات بیشتری درباره ی آن منتشر نکرد. تا این لحظه شایعات زیادی درباره ی این پلتفرم بازی منتشر شده که از بین آن ها می توان به نداشتن دیسک درایو یا هیبریدی بودن آن اشاره کرد. همچنین در بخش دیگری از شایعات گفته شده که این کنسول جدید به چند حسگر مختلف مجهز شده و از تکنولوژی های واقعیت مجازی هم پشتیبانی می کند.

به احتمال زیاد شرکت نینتندو کنسول جدید خوداش را در اواخر سه ماهه ی اول سال 2016 وارد مرحله ی تولید می کند. براساس اطلاعات منتشر شده این شرکت قصد دارد در سال 2016 نزدیک به 20 میلیون دستگاه راهی بازار کند، اما احتمال دارد که بتواند تنها 10 تا 12 میلیون دستگاه از این کنسول را تولید و در اختیار علاقه مندان قرار دهد.
شایعات گفته اند که کنسول NX توسط Foxconn ساخته خواهد شد؛ اما این شرکت درباره ی کنسول جدید نینتندو و مراحل ساخت آن صحبت نکرده است. کنسول جدید نینتندو در سه ماهه ی دوم سال 2016 راهی بازار خواهد شد و شرکت های Macronix، Pixart Imaging، Coxon Precise، Nishoku Technology، Delta Technology، Lingsen Precision و Jentech در تولید آن نقش خواهند داشت.
سازمان تحقیقاتی Digitimes گفته شرکت نینتندو در حالی بین 10 تا 12 میلیون کنسول در سال 2016 راهی بازار می کند که شرکت های مایکروسافت و سونی هم به ترتیب 13 و 18 میلیون دستگاه تولید خواهند کرد. اگر نینتندو بتواند در سال آینده بیش از 10 میلیون کنسول راهی بازار کند، می تواند خودش را به عنوان رقیب جدی برای کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 معرفی کند.

مدتی پیش مشخص شد که کنسول پلی استیشن 4 فروش 30 میلیون دستگاه را پشت سر گذاشته است. مایکروسافت هم آمار دقیقی از فروش ایکس باکس وان منتشر نکرده، اما به نظر چندان پایین تر از فروش پلی استیشن 4 نخواهد بود. شرکت نینتندو در تیر ماه امسال اعلام کرد که کنسول Wii U که در نوامبر سال 2012 راهی بازار شده، تنها 10 میلیون دستگاه فروش داشته است. بسیاری از بازی سازان هم اعلام کرده اند که سخت افزار کنسول Wii U برای ساخت بازی های جدید مناسب نیست و آن ها نمی توانند بازی های جدیدی را برای این کنسول بازی تولید کنند.

منبع: All Games Beta

منبع :

تبلیغات