آکاایران به گفته مسئول بازاریابی مایکروسافت، آقای Mike Nichols، عمده دارندگان کنسول اکس باکس وان که از کینکت نیز برخوردار هستند، همچنان از دستورات صوتی و حرکتی این سنسور به صورت مداوم استفاده می کنند....
‌‌
 بیشتر دارندگان کینکت همچنان از این دستگاه استفاده می کنند

آکاایران: بیشتر دارندگان کینکت همچنان از این دستگاه استفاده می کنند

در مصاحبه‌ای که به تازگی با آقای نیکولز انجام شد، او از اعلام تعداد دقیق کینکت‌هایی که به فروش رسیده است،خودداری کرد.

اما او اعتقاد دارد که دارندگان کینکت اغلب از این دوربین حرکتی استفاده می‌کنند، اما استفاده آن‌ها مربوط به گیمینگ نیست. نیکولز به سایت خبری Polygon گفت:"من می‌توانم با اطمینان بگویم که افراد زیادی از کینکت برخوردار بوده و از آن به طور مداوم استفاده می‌کنند. اگرچه این افراد کمتر از کینکت در بازی‌ها و بیشتر برای کار با رابط کاربری از آن بهره می‌برند."

به گزارش آکاایران زمانی که کنسول اکس‌باکس وان در ماه آبان سال 2012 عرضه شد، سنسور حرکتی کینکت در تمامی جعبه‌های این کنسول به صورت اجباری قرار داشت. در واقع مایکروسافت اعلام کرده بود که اکس‌باکس وان و کینکت جدایی ناپذیر هستند. هرچند کمی بعد، مایکروسافت از تصمیم خود پشیمان شده و باندلی بدون کینکت و با قیمت کمتر را ارائه داد. از آن زمان کینکت نیز دیگر به صورت جداگانه و با قیمت 150 دلار به فروش می‌رسد.

حال مایکروسافت در حال پایه‌گذاری آینده کنسول اکس‌باکس وان با در نظر داشتن این واقعیت است که تمامی افراد کینکتی روی میز تلویزیون خانه‌شان ندارند. این موضوع به نظر می‌آید که می‌تواند سبب پیدایش چالش‌ها و مشکلات متعددی شود، اما نیکولز اشاره کرد که در واقع سناریوی مشابهی به کنسول اکس‌باکس 360 در حال تکرار است، به عبارت دیگر کینکت تنها یک انتخاب به شمار می‌آید.

او افزود:"شرایط حاضر تفاوتی با دوران کنسول اکس‌باکس 360 ندارد، زمانی که ما بعد از چند سال کینکت را به این کنسول اضافه و دارندگان این دوربین را نیز در برنامه‌هایمان لحاظ کردیم. تصمیمات حال حاضر ما نیز به همین گونه است. در برنامه‌ریزی‌ها و طراحی‌هایمان به هر دو قشر توجه خواهیم کرد، چه کسانی که از کینکت برخوردار هستند و چه بسا کسانی که هنوز تصمیم به خرید این سنسور حرکتی نگرفته‌اند."

مایکروسافت با انتشار دستیار صوتی کورتانا از طریق آپدیت‌های آینده اکس‌باکس وان، به پشتیبانی خود از کینکت ادامه می‌دهد. اما زمانی که صحبت از بازی‌های کینکت به میان آمد، نیکولز از ارائه هر گونه توضیحات خودداری نمود.

در ماه می سال 2014، فیل اسپنسر از تیم مایکروسافت اعلام کرد که جداسازی کینکت از کنسول اکس‌باکس وان به فروش این دوربین حرکتی در طولانی مدت کمک خواهد کرد. در ماه ژوئن، Aaron Greenberg، مسئول اجرایی بخش بازاریابی اکس‌باکس، گفت که کینکت نمرده است و مایکروسافت به پشتیبانی خود از این دستگاه ادامه خواهد داد.
آیا شما همچنان از کینکت استفاده می‌کنید؟ دیدگاه‌هایتان درباره این موضوع را برایمان ارسال کنید.

 

منبع :

تبلیغات