آکاایران تابستان فصلی است که در تقویم بیشتر گیمر ها جایگاهی ندارد، چرا که عناوین قابل توجه انگشت شماری در گرمای سوزان این فصل قدم به دنیای بازی های ویدیویی می گذارند. اما ...
چگونه در نسخه پنجم سری متال گیر سالید به یک شبح تبدیل شویم؟

آکاایران: چگونه در نسخه پنجم سری متال گیر سالید به یک شبح تبدیل شویم؟

اما این شهریور شاهد عرضه یکی از پرانتظار‌ترین و جذاب‌ترین بازی‌های سال بودیم. هیدئو کوجیما، خالق سری محبوب متال‌گیر سالید، آخرین نسخه از این سری را برای تقریباً تمامی پلتفورم‌های اصلی منتشر کرده و با فرزند خویش بدرود گفت. فانتوم پین به خوبی توانست نظر منتقدین و گیمر‌ها را به خود جلب و تمامی هزینه‌های ساخت بازی را در تنها دو روز جبران نماید. نسخه پنجم این سری همانند نسخه‌های پیشین در سبک مخفی‌کاری قرار می‌گیرد، اما تغییرات این نسخه همچون جهان‌باز شدن محیط بازی شرایط بسیار متفاوتی را برای مخاطب به وجود می‌آورد. در ادامه این مطلب به معرفی راهکار‌هایی می‌پردازیم که با بهره‌گیری از آن‌ها بتوانید بی‌صدا و بدون دیده شدن مراحل بازی را پشت سر بگذارید.
با بررسی محیط، استراتژی خودتان را بچینید
فانتوم پین اولین نسخه‌ از سری متا‌ل‌گیر است که از محیط جها‌ن‌باز بهره می‌برد و این ویژگی گیم‌پلی بازی را به شدت تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. شاید به نظر عجیب آید، اما دوربین بیگ‌باس یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین گجت‌های بازی است. با کمک این دوربین می‌توانید دشمنان را علامت‌گذاری کرده و موقعیت آن‌ها را زیرنظر بگیرید. از طرفی آفریقا و افغانستان، دو منطقه‌ای که بازی در آن جریان دارد، دارای پستی بلندی‌های فراوانی هستند. بنابراین قبل از نفوذ به پنگاهگاه دشمن، بهتر است منطقه‌ای مرتفع پیدا کرده، دشمنان را شناسایی و بهترین نقشه و استراتژی را انتخاب کنید.
سلاح‌ها و تجهیزات مناسبی همراه داشته باشید
به گزارش آکاایران سازندگان بازی سلاح‌ها و تجهیزات فراوانی را در بازی طراحی کرده‌اند که هر کدام مناسب شرایط متفاوتی هستند. اگر قصد دارید دشمنان را کاملاً مخفیانه از پا در آورده و کسی از وجودتان بویی نبرد، بهتر است تمامی سلاح‌هایتان صدا خفه‌کن داشته باشد و یا از دارت‌ها و نارنجک‌های بیهوش کننده استفاده کنید. با گذراندن سه مرحله خاص از بخش مراعل فرعی بازی، امکان شخصی‌سازی سلاح‌ها نیز آزاد می‌شود که دست شما را بیش از پیش باز خواهد گذاشت. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که صدا خفه‌کن‌ها عمری داشته و پس از چندین شلیک از کار خواهند افتاد.
از شرایط آب و هوایی متغیر بازی به سود خود استفاده کنید
تغییرات و ویژگی‌های تازه فانتوم پین تنها به محیط جهان‌باز محدود نمی‌شود، چرا که آب و هوای محیط به صورت پویا تغییر می‌یابد. نکته کلیدی آن است که شرایط هوایی نامساعد، علاوه بر شما، دشمنان و هوش مصنوعی را نیز دچار مشکل می‌کند، بنابراین با کمی درایت می‌توانید از این شرایط بیشترین منفعت ممکن را ببرید. به عنوان مثال طوفان شن، بهترین زمان برای آن است که به آسودگی خودتان را به چند قدمی دشمن برسانید. برای تقویت دید خودتان نیز می‌توانید از گجت‌هایی چون دوربین حرارتی استفاده کنید.
تاریکی بهترین یار شما است
سومین ویژگی جدید فانتوم پین، سیستم شب و روز دینامیک آن می‌باشد، بدین معنی که زمان در بازی همیشه در حال سپری شدن است. زمانی که شب فرا می‌رسد، محدوده دید دشمنان کاهش یافته و پنهان ماندن از نگاه آن‌ها آسان‌تر می‌گردد. بنابراین گاهی اوقات بهتر است ماموریت را شب هنگام شروع کرده و یا تا فرا رسیدن تاریکی صبر پیشه نمایید. برای تسریع گذران وقت می‌توانید از سیگار مخصوص بیگ‌باس، Phantom Cigar، استفاده کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که دید شما نیز نسبت به روز، بسیار محدودتر است.
هیچ ردپایی از خود به جا نگذارید
همواره اطمینان حاصل کنید که جنازه‌ها و یا دشمنان بیهوش شده را در محلی به دور از دید پنهان نمایید. می‌توانید جنازه‌ها را در جاهایی چون سطل آشغال و یا کابین دستشویی قرار دهید، یا آن‌ها را در محلی به دور از پناهگاه دشمن و در میان علف‌ها مخفی کنید. اهمیتی ندارد تا چه میزان مخفیانه پیشروی کرده باشید، کافیست تنها یکی از دشمنان جنازه سربازی را پیدا کند، آن وقت است که به لطف بی‌سیم و ارتباطات رادیویی قوی بین دشمنان، همه آن‌ها در وضعیت آماده باش قرار می‌گیرند. دشمنانی که بی‌هوش شده‌اند را نیز توصیه می‌کنیم Fulton-فرآیندی با کمک بالون که می‌توانید شخص یا اشیا را به آسمان و هواپیما در حال گذر بفرستید- کنید تا بتوانید از آن‌ها در پایگاهتان استفاده ببرید.
امکانات ارتباطاتی و تجهیزات دشمنان را نابود کنید
دشمنان شما در فانتوم پین از تجهیزات مختلفی برخوردار هستند که هر کدام محدودیت‌ها و خطراتی را برای شما ایجاد می‌کند، با تخریب کردن این تجهیزات شرایط را برای خودتان ساده‌تر نمایید. ماهواره‌ها و رادار‌ها از جمله این امکانات هستند که با نابودی آن‌ها می‌توانید ارتباط رادیویی بین دشمنان را قطع کرده و پوشش هوایی در آن منطقه را ممکن سازید. خراب کردن تیر‌های برق و یا پروژکتور‌ها نیز روشنایی و دید NPC‌ها در شب را از آنان خواهد گرفت.
 
چگونه در نسخه پنجم سری متال گیر سالید به یک شبح تبدیل شویم؟

چگونه در نسخه پنجم سری متال گیر سالید به یک شبح تبدیل شویم؟

 
 

 

منبع :

تبلیغات