از لارا تا استیم؛ یک هفته با بازی - آکا

آکاایران: از لارا تا استیم؛ یک هفته با بازی

آکاایران هفته ی گذشته آن قدر خبر ریز و درشت درباره ی صنعت بازی های رایانه ای و ویدیویی در خروجی سایت ها و خبرگزاری ها قرار گرفت که به جرات می توان آن را یکی از پرترافیک ترین هفته های گیمی سال نام گذاری کرد. چون در ادامه می خواهیم به تعدادی از این اخبار مهم بپردازیم یک راست می رویم سراغ مهم ترین خبر هفته ی گذشته.

به گزارش آکاایران در هفته ی گذشته چهارمین و جدیدترین قسمت از مجموعه بازی های «فال آوت» (Fallout) در اختیار بازی کننده های رایانه های شخصی، ایکس باکس وان و پلی استیشن4 قرار گرفت. حتما بهتر از ما می دانید که استودیوی بازی سازی «بتسدا» سال ها روی این بازی کار می کرده و بعد از عرضه ی بازی تحسین شده ی «اسکایریم»، تمام توان اش را روی توسعه ی این بازی متمرکز کرده بود. فال آوت4 در چند هفته ی پیش از انتشارش حسابی خبرساز شد و تقریبا روزی نبود که خبری از این بازی نشنویم. این روند در روزهای پس از انتشار بازی هم ادامه داشت و نیم دو جین خبر جالب در مورد جدیدترین ماجراجویی بتسدا از طریق سایت ها و نشریات مرتبط با بازی های رایانه ای و ویدیویی منتشر شد.

پیش از هر چیز سایت های خبری نقد و نمراتی که سایت و نشریات بازی برای این عنوان در نظر گرفته بودند را جمع آوری کردند و در اختیار خواننده های شان قرار دادند. آن جوری که از آمار و ارقام بر می آید، فال آوت4 حداقل در نمرات و نقدهایی که برای اش نوشته شده، حسابی گل کاشته و توانسته از بسیاری از سایت ها و نشریات، نمرات حداکثر بگیرد. اگر هنوز این بازی را تهیه نکرده اید و دوست دارید یکی از بهترین های امسال را روی رایانه ی شخصی تان تجربه کنید، بد نیست نیم نگاهی داشته باشید به آزمون های گرافیکی انجام شده روی این بازی. با مطالعه ی بنچ مارک هایی که روی فال آوت4 انجام شده، می توانید بابت تجربه ی جدیدترین بازی بتسدا روی بهترین کیفیت ممکن، اطمینان حاصل کنید. البته عرضه ی فال آوت4 با رکوردشکنی ها پی در پی هم همراه بود. عرضه ی این بازی تعداد زیادی از بازی کننده های پلتفرم رایانه های شخصی را درگیر خودش کرد و همین هم باعث شد تا در عرض تنها یک شب، رکوردهای عجیب و غریب و جالبی در شبکه ی «استیم» ثبت شود. در هفته ی گذشته درباره ی فال آوت4 خبرهای بیش تری هم کار کردیم که در ادامه می توانید بخشی از آن ها را مطالعه کنید:

– قبل از بازی کردن فال آوت 4 این مقاله را بخوانید

– فال آوت4 روز اول عرضه اش 12 میلیون نسخه فروخت

– اپلیکیشن Pip-Boy مخصوص بازی فال آوت 4 عرضه شد

اما در ادامه ی کار، مشابه هفته های گذشته قصد داریم نیم نگاهی داشته باشیم به مهم ترین اخبار و حواشی صنعت بازی های رایانه ای و ویدیویی در هفته ای که گذشت:

از لارا تا استیم؛ یک هفته با بازی - آکا

استیم ماشین ها وارد می شوند

تمام ماجراها و حرف و حدیث های فال آوت4 به کنار، هفته ی گذشته یک اتفاق خیلی مهم دیگر هم افتاد. حتما پیش تر در خبرها خوانده بودید که شرکت و استودیوهای بازی سازی «والو» (Valve) برای حفظ بازار بازی های رایانه های شخصی تصمیم گرفته دستگاه های شبیه رایانه ی شخصی اما از نوع آماده را با نام «استیم ماشین» روانه ی بازار کند. استیم ماشین ها در یکی دو سال گذشته کلی سروصدا به راه انداختند و خیلی ها هم معتقد بودند که این دستگاه ها می توانند یک بار دیگر بازار بازی های رایانه های شخصی را داغ کنند. حتی شرکت های بزرگ تولیدکننده ی سخت افزار رایانه های شخصی هم از طرح والو استقبال کردند و قرار شد این شرکت با همکاری سازنده های سخت افزار، مدل های مختلفی از این محصول را بسازد و در اختیار بازی کننده ها قرار بدهد.

در روزهای پایانی هفته ی گذشته، اولین نمونه و مدل استیم ماشین ها در اختیار بازی کننده ها قرار گرفت. عرضه ی اولین مدل استیم ماشین ها نقدها و نظرات مثبت و منفی فراوانی به همراه داشت. می خواهید در مورد عرضه ی این دستگاه های جدید بیش تر بدانید؟ ادامه ی خبر…

از لارا تا استیم؛ یک هفته با بازی - آکا

ایکس باکس ویندوزی شد

در یکی دو ماه گذشته مایکروسافت حسابی سرگرم معرفی و فروش جدیدترین سیستم عامل اش بود. ویندوز10، جدیدترین نسخه از سیستم عامل ویندوز حدود دو ماه است که در اختیار کاربران قرار گرفته است. مایکروسافت که حسابی روی سیستم یک پارچه ی ویندوز10 اش مانور داده بود، تمام تلاش اش را به کار بست تا پلتفرم هایی که خودش تولیدشان می کند را با استفاده از این سیستم عامل جدید به هم وصل کند. در جدیدترین اقدام اش هم این سیستم عامل را برای کنسول ایکس باکس وان عرضه کرده است.

هفته ی گذشته نسخه ی ایکس باکس وان ویندوز10 در قالب یک بروزرسان با حجم 1.2 گیگابایت در اختیار بازی کننده ها و کاربران قرار گرفت. از جمله ویژگی های این سیستم عامل جدید می توان به افزایش سرعت رابط کاربری کنسول و هم چنین امکان پارتی چت اشاره کرد. هم چنین قابلیت جالب پشتیبانی از بازی های قدیمی ایکس باکس360 هم با همین بروزرسان در اختیار بازی کننده ها قرار گرفته است. می خواهید درباره ی بروزرسان جدید کنسول ایکس باکس وان و قابلیت های اش بیش تر بدانید؟ ادامه ی خبر…

اسکار صنعت بازی؛ 12 آذر

حتما بهتر از ما می دانید که اکثر صنایع و هنرها و مواردی از این دست، برای خودشان یک همایش سالیانه دارند که در جریان اش به برترین های هر سال جوایزی تعلق می گیرد و در نهایت هم یکی از محصولات به عنوان بهترین آن سال انتخاب می شود. از جمله ی این مراسم می توان به اسکار و گلدن گلوب اشاره کرد. احتمالا برای تان جالب است که بدانید صنعت بازی های رایانه ای و ویدیویی هم برای خودش یکی از این همایش های سالانه ی درست و درمان دارد.

این همایش که در دو سال گذشته The Game Awards نام داشت و پیش از آن هم با نام Video Game Awards شناخته می شد، هر سال در کشور ایالات متحده برگزار می شود. در جریان این همایش زنده تعداد زیادی از سازنده ها و ناشران بازی های رایانه ای و ویدیویی دور هم جمع می شوند تا شاهد انتخاب بهترین های هر سال باشند. البته بخشی از بهترین های هر سال را هم بازی کننده ها انتخاب می کنند. در فاصله ی چند هفته مانده به برگزاری مراسم، کاندیداهای بخشی از بهترین های سال در سایت The Game Awards به رای گذاشته می شوند تا نهایتا در روز مراسم معرفی شوند. حالا به فاصله ی کم تر از یک ماه مانده تا برگزاری این مراسم کاندیداهای تمام بخش های آن مشخص شده اند. می خواهید درباره ی این مراسم و کاندیداهای اش بیش تر بدانید؟ ادامه ی خبر…

خیزش توم ریدر و امتیازهای اش

اگر اهل مطالعه درباره ی اخبار و حواشی بازی های رایانه ای و ویدیویی باشید، احتمالا خبر دارید جدیدترین قسمت از مجموعه بازی های «توم ریدر» (Tomb Raider) با نام «خیزش توم ریدر» حدود یک هفته ای است که به شکل انحصاری در اختیار بازی کننده های کنسول ایکس باکس وان قرار گرفته است. البته بر اساس برنامه ریزی های انجام شده توسط اسکوئرانیکس، ناشر بازی، قسمت جدید توم ریدر قرار نیست برای همیشه در انحصار ایکس باکس وان باشد و تا سال آینده ی میلادی برای پلی استیشن4 هم عرضه خواهد شد.

مثل تمام بازی های بزرگ و تراز اول دیگر، عرضه ی خیزش توم ریدر با حجم زیادی از نقد و بررسی ها از سایت ها و نشریات مختلف فعال در حوزه ی بازی همراه بود. خوش بختانه بازی نظر تعدادی زیادی از این منابع را به خودش جلب کرده. می خواهید درباره ی نمرات خیزش توم ریدر بیش تر بدانید؟ ادامه ی خبر…

منبع :

تبلیغات