قشقایی نیسان تبدیل به کنترلر PS4 می شود - آکا

آکاایران: قشقایی نیسان تبدیل به کنترلر PS4 می شود

آکاایران سه شرکت نیسان، کونامی و سونی با همکاری یکدیگر یک «قشقایی» (Qashqai) را به کنترلر پلی استیشن4 تبدیل کرده اند. البته قرار نیست با این شاسی بلند نیسان گرن توریسمو یا Driveclub بازی کرد. کونامی و نیسان این خودرو را برای بازی کردن Pro Evolution Soccer 2016 دستکاری کرده اند.

به گزارش آکاایران

استفاده از کنترلرهای عجیب و غریب برای بازی کردن چیز جدیدی نیست.

کنترل PES امسال با قشقایی نیسان، اینگونه است:

با استفاده از پدال ترمز می توان توپ را پاس داد و با استفاده از پدال گاز شوت کرد. کنترل بازیکن هم با استفاده از فرمان انجام می شود. اهرم برف پاک کن برای فرستادن پاس بلند استفاده می شود و کلید دریافت تماس ها هم برای دویدن بازیکن است. اهرم چراغ راهنما هم برای بالا و پایین رفتن است.

نکته ی جالب این است که با فرستادن یک پاس بلند، برف پاک کن همانطور که باید شروع به کار می کند. یا اگر بخواهید بازیکن را بالا و پایین کنید، باید صدای هشدار چراغ راهنما را هم بشنوید. البته با فشردن پدال گاز ماشین تکان نمی خورد و سر جای اش ایستاده است.

جالب است بدانید استفاده از کنترلرهای عجیب و غریب برای بازی کردن چیز جدیدی نیست. همین حالا می توانید در یوتیوب سرچی بکنید و بازی کردن «ارواح تاریک» با یک کنترلر گیتار هیرو یا راک بند را ببینید. بازی کننده ها حتی با درام راک بند هم دارک سولز بازی کرده اند!

می توانید در ادامه ، ویدیویی از قشقایی نیسان که تبدیل به یک دسته ی PS4 شده است را ببینید.

منبع: The Verge

منبع :

تبلیغات