سازندگان Mass Effect به استودیوی سازنده ی فال آوت4 تبریک گفتند - آکا

آکاایران: سازندگان Mass Effect به استودیوی سازنده ی فال آوت4 تبریک گفتند

آکاایران دنبال بزرگ ترین و معروف ترین بازی های سبک نقش آفرینی که بروید، اسم استودیوی بازی سازی بایوویر (Bioware) را به دفعات خواهید شنید. این استودیوی بازی سازی بزرگ که در حال حاضر زیر نظر الکترونیک آرتز کار می کند، مجموعه ها و عناوین بزرگی مثل «جید امپایر»، «دروازه های بالدور»، Knights of the Old Republic یا Neverwinter Nights را در کارنامه ی کاری خود دارد.

به گزارش آکاایران

عرضه ی موفق فال آوت4، استودیوی بازی سازی بایوویر را برانگیخته است تا در توییتر، پیغامی برای استودیوی بتسدا بفرستد.

استودیوی بازی سازی بایوویر، اخیرا هم دو مجموعه ی بزرگ Dragon Age و Mass Effect را عرضه کرده است. استودیوی بایوویر به کنار، استودیوی بازی سازی بتسدا (Bethesda) هم از دیگر شرکت هایی است که نقش آفرینی غربی می سازد. این استودیو هم با مجموعه بازی های The Elder Scrolls و هم چنین اخیرا Fallout به یکی از معروف ترین و بزرگ ترین استودیوها یی که نقش آفرینی می سازد تبدیل شده است.

دو بازی اخیر استودیوی بتسدا یعنی «اسکایریم» و «فال آوت 3»، نقش آفرینی هایی بودند که برخلاف انتظارات، فروش و محبوبیت بسیار بالایی داشتند. این دو بازی، به خصوص اسکایریم، روند ساخت تمام نقش آفرینی های پس از خود را عوض کردند؛ طوری که استودیوهای بازی سازی دیگر، عناوین شان را با اسکایریم مقایسه می کردند. برای مثال، سازندگان The Witcher 3 بارها به این موضوع اشاره کرده بودند که بازی شان، چند برابر از اسکایریم بزرگ تر است. کار به جایی رسیده بود که حتی کارگردان «فاینال فانتزی 13: لایتنینگ باز می گردد» هم به استودیوی اش گفته بود باید بازی شان مثل اسکایریم باشد. اسکایریم حتی از نشریه ی ژاپنی فامیتسو امتیاز 40 از 40 گرفت.

سازندگان Mass Effect به استودیوی سازنده ی فال آوت4 تبریک گفتند - آکا

بازی اسکایریم در سال 2011 و برای سه پلتفرم ایکس باکس360، پلی استیشن3 و رایانه های شخصی عرضه شد.

استودیوی بازی سازی بایوویر هم که حتی سابقه ی بیشتری در ساخت عناوین نقش آفرینی در مقایسه با بتسدا دارد، هنگامی که جدیدترین شماره از مجموعه بازی های Dragon Age یعنی Inquisition را می ساخت، به الهام گرفتن از اسکایریم اعتراف کرد.

اخیرا این دو استودیو، در توییتر مکالمه ی جالبی داشته اند.

سازندگان Mass Effect به استودیوی سازنده ی فال آوت4 تبریک گفتند - آکا

عرضه ی موفق فال آوت4، استودیوی بازی سازی بایوویر را بر آن داشته است تا در توییتر، پیغامی برای استودیوی بتسدا بفرستد. بایوویر در این پیغام گفته است: “تبریک به بتسدا برای عرضه ی فال آوت4؛ ما با یک نوکا کولا جشن گرفته ایم.”

نوکا کولا، نوشیدنی های دنیای فال آوت هستند. بتسدا هم در پاسخ گفته است: “تشکر. امیدواریم تاثیر عظیمی روی بازده کاری تان نگذاشه باشیم!” بتسدا «تاثیر عظیم» را هم به صورت Mass Effect نوشته است.”

بایوویر در پاسخ به بتسدا گفته است: “نمی دانیم چرا همه تصمیم گرفتند این هفته را مرخصی بگیرند!”

فال آوت4 به قدری بزرگ است که بسیاری از افراد برای بازی کردن اش، چند روزی را مرخصی گرفته اند. حتی «پیت هاینز» (Pete Hines)، مدیر روابط عمومی شرکت بتسدا، یک نسخه ی پزشک به طنز برای بازی کننده ها نوشته بود تا به رییس یا معلم شان بدهند و مرخصی بگیرند:

سازندگان Mass Effect به استودیوی سازنده ی فال آوت4 تبریک گفتند - آکا

استودیوی بازی سازی بایوویر در حال حاضر مشغول ساخت شماره ی بعدی از بازی Mass Effect است و هم چنین روی نقش آفرینی آنلاین کلان Star Wars: The Old Republic هم کار می کند.

منبع: Twitter

منبع :

تبلیغات