پلی استیشن4

آکاایران: بازی های پلی استیشن4 را روی کامپیوتر بازی کنید

آکاایران به تازگی برنامه ای معرفی شده که بازی های پلی استیشن4 را روی PC استریم می کند.

به گزارش آکاایران

برنامه ی اجرای بازی های پلی استیشن4 روی PC که به شکل غیر رسمی عرضه شده، 10 دلار قیمت دارد.

حتما برای تان پیش آمده که با پلی استیشن4 مشغول بازی بوده اید، اما یکی از اعضای خانواده می خواهد برنامه ی دیگری را با تلویزیون مشاهده کند. سونی برای اینکه کاربران با چنین مشکلی مواجه نشوند، قابلیت Remote Play را به وجود آورد تا بتوان به وسیله ی آن بازی های پلی استیشن4 را روی کنسول پلی استیشن ویتا یا گوشی هایی مانند اکسپریا Z2 و Z3 و تبلت های اکسپریا بازی کرد؛ اما اگر پلی استیشن ویتا یا گوشی های سونی را نداشتید باید چه کار کنید؟ اینجاست که برنامه ای که به شکل غیر رسمی ساخته شده به کمک تان می آید.

سازنده ی این برنامه که Twisted نام دارد، گفته که برنامه اش را به شکلی طراحی کرده که کنسول پلی استیشن4 را گول می زند و کامپیوتر را به جای دستگاهی که از قابلیت Remote Play پشتیبانی می کند، معرفی خواهد کرد.

البته Twisted نرم افزار خودش را به شکل رایگان در اختیار کاربران قرار نداده و گفته برای استفاده از آن باید 10 دلار پرداخت کرد. او در این باره گفته:” من به شکل تمام وقت روی این پروژه کار می کنم و قصد دارم ویژگی های جدیدی به آن اضافه کنم. می خواهم این اپلیکیشن را به حالت پایدار در بیاورم تا همه بتوانند بخوبی از آن استفاده کنند. تنها روش برای اینکه بتوانم از این برنامه پشتیبانی کنم، فروش آن است.”
در قابلیت Remote Play به اینترنت نیازی نیست و سیستم ها باید به یک شبکه وای-فای متصل باشند تا بتوان بازی های کنسول پلی استیشن4 را روی دستگاهی مختلف استریم کرد. این برنامه ی جدید روی سیستم های ویندوزی کار می کند و بازی کننده هایی که به تلویزیون دسترسی ندارند می توانند بازی خودشان را روی کامپیوتر، لپ تاپ و یا تبلت های ویندوزی ادامه دهند.

باید ببینیم که شرکت سونی در آینده چه واکنشی نسبت به این برنامه ی غیر رسمی نشان می دهد و آیا برنامه ی مخصوص خودش را برای استریم بازی های پلی استیشن4 روی کامپیوترهای شخصی عرضه می کند یا خیر.
درحال حاضر واکنش کاربران نسبت به این برنامه مثبت نبوده و همه از پولی بودن آن شکایت کرده اند و حتی به شرکت سونی هم برای عرضه نکردن چنین قابلیتی به شکل رسمی اعتراض کرده اند.
این برنامه در حالی ساخته می شود که شرکت مایکروسافت امکان استریم بازی های ایکس باکس وان را به شکل رایگان روی کامپیوترهایی با سیستم عامل ویندوز 10 به وجود آورده است.

در ادامه می توانید ویدیوی منتشر شده از برنامه را مشاهده کنید:


منبع: Uber Gizmo

منبع :

تبلیغات