کونامی طرح روی جلد بازی متال گیر سالید 5: درد فانتوم را تغییر داد - مجله خبری دیجی کالا (دیجی مگ)

آکاایران: کونامی طرح روی جلد بازی متال گیر سالید 5: درد فانتوم را تغییر داد

آکاایران هیدئو کوجیما که سازنده مجموعه بازی های «متال گیرسالید» به حساب می آید، در حال ساخت آخرین قسمت از این مجموعه بازی ها است. اما به نظر می رسد که در چندماه گذشته رابطه او با شرکت کونامی در شرایط خوبی قرار ندارد.

به گزارش آکاایران

شرکت کونامی طرح روی جلد بازی «متال گیر سالید 5: درد فانتوم» را تغییر داد و نام هیدئو کوجیما را از روی آن حذف کرد.

شایعات منتشر شده به این موضوع اشاره می کنند که کوجیما از این شرکت اخراج شده و تنها تا زمان انتشار «متال گیرسالید 5: درد فانتوم» در این شرکت حضور خواهد داشت. کونامی سایت کوجیما پروداکشنز را هم غیرفعال کرده و حتی نام کوجیما را از روی تریلرهای منتشر شده از این بازی برداشته است. استودیوهای کوجیما پروداکشنز هم تعطیل شده اند و به همین دلیل شایعه اخراج کوجیما بیش از پیش به حقیقت نزدیک شده است.

شایعات زیادی درباره فعالیت استودیوی کوجیما پروداکشنز به گوش می رسد که برخی از آن ها به این موضوع اشاره می کنند که کونامی شرایط کاری را برای کارمندان این استودیو سخت کرده بود. منابع مختلف گفته اند که کونامی اینترنت این شرکت را قطع کرده بود، کارت های ورود و خروج کارکنان را از کار انداخته بود و حتی برق این استودیو را هم برای مواقعی قطع می کرده است. یک منبع ناشناس گفته است که کونامی قصد داشته کاری کند که کارمندان قبل از به پایان رسیدن قراردادشان از این استودیوها استعفا دهند.

کونامی طرح روی جلد بازی متال گیر سالید 5: درد فانتوم را تغییر داد - مجله خبری دیجی کالا (دیجی مگ)

در تازه ترین اقدام، کونامی برای از بین بردن نام کوجیما از قسمت پنجم مجموعه بازی های «متال گیرسالید»، طرح روی جلد این بازی را عوض کرده است. در طرح جلد جدید دیگر خبری از نام این بازی ساز و لوگوی او نیست.
کونامی اجازه مصاحبه به کوجیما در این باره را نمی دهد و خودش هم چیزی درباره این موضوع اعلام نکرده است. باید ببینیم بعد از عرضه بازی چه صحبت هایی منتشر می شود. بازی «متال گیرسالید 5 : درد فانتوم» در تاریخ 10 شهریور ماه منتشر می شود. پنجمین قسمت از مجموعه بازی های «متال گیرسالید»، در نمایشگاه Gamescom حضور دارد و علاقه مندان می توانند این بازی را از نزدیک تجربه کنند.

منبع: VG247

منبع :

تبلیغات