تتریس بازی کنید، سیگار نکشید

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تتریس بازی کنید، سیگار نکشید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

تتریس بازی کنید، سیگار نکشید
,[categoriy]

آکاایران: تتریس بازی کنید، سیگار نکشید

آکاایران اگر به دنبال راه حل تازه ای برای ترک سیگار یا کمتر سیگار کشیدن هستید، می توانید بازی تتریس (Tetris) را تجربه کنید.

 

 

تحقیقات نشان داده که بازی کردن تتریس می تواند باعث ترک سیگار شود.

 

به گزارش آکاایران با توجه به تحقیقاتی که در دانشگاه Plymouth و Queensland کشور استرالیا انجام شده، مشخص شده که بازی کردن عنواین کلاسیک باعث کاهش استفاده از داروها، مواد مخدر و غذا می شود. محققان آزمایش هایی را روی افراد مختلف انجام داده اند و به این نتیجه رسیده اند، افرادی که عنوان تتریس را بازی کرده اند در مدت یک هفته مصرف سیگار خود را کم تر کرده اند.

,[categoriy]

در این تحقیقات به این موضوع اشاره شده که زمانی که مردم نیاز به استفاده از دارو یا مواد مخدر داشتند به آن ها یک بازی رایانه ای داده شده و مشاهده کرده اند که این افراد پس از بازی کردن علاقه خودشان را به مصرف مواد یا دارو از دست می دهند. البته در این تحقیقات به این موضوع اشاره شده که بازی کردن باعث کاهش میل به غذا خوردن می شود، اما محققان گفته اند که نباید از بازی های رایانه ای برای کاهش مصرف غذا استفاده کرد، چرا که غذا خوردن یک نیاز مهم بدن انسان به حساب می آید. افرادی که بیش از 50 دقیقه بازی تتریس را تجربه کرده اند، 20 درصد تمایل کمتر نسبت به استفاده از مواد و سیگار در مقایسه با افرادی داشته اند که این بازی را تجربه نکرده اند.

,[categoriy]

تحقیقات نشان داده که دلیل کاهش تمایل افراد به استفاده از سیگار و مواد مخدر به پیچیدگی بازی تتریس ربط دارد. در بازی تتریس بازی کننده ها در هر لحظه باید شرایط را بررسی کنند و مکان های مختلف را برای قرار دادن آیتم های بازی پیدا کنند. همچنین جلوه های گرافیکی این عنوان باعث می شود که افراد درگیر این بازی شوند. محیط بازی تتریس می تواند تاثیرات روانی روی بازی کننده ها بگذارد و باعث می شود که مصرف سیگار آن ها کاهش پیدا کند.
این تحقیقات روی 31 نفر که بین سن های 18 تا 27 سال بودند صورت گرفته و نتایج بسیار خوبی به همراه داشته است. محققان به این موضوع اشاره کرده اند که این آزمایش ها را می توان به صورت عمومی تر هم انجام داد. به نظر می رسد که بازی هایی مانند تتریس و کندی کراش (Candy Crash) می توانند بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع: Digital Trends

منبع :

تتریس بازی کنید، سیگار نکشید گردآوری توسط بخش ترفند بازی، ترفندهای بازی، رمزهای بازی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات