loading...
موفق ترین فیلم های باکس آفیس تابستان

آکاایران: موفق ترین فیلم های باکس آفیس تابستان

آکاایران در باکس آفیس تابستان امسال فیلمی که بیشترین رکورد را کسب کرد «دنیای ژوراسیک» (Jurassic World) بود. اما با این حال میزان فروش بلیت ها در آمریکا از رکوردی که در سال 2013 ثبت شد، بالاتر نرفت. با این حساب، سال 2015 دومین سالی می شود که بیشترین میزان درآمد از فروش بلیت های سینما در تابستان حاصل شده است.

به گزارش آکاایران

با اینکه فیلم های تابستان امسال رکورد فروش خوبی ثبت کرده اند، اما امسال پس از 2013 در جایگاه دوم از نظر بیشترین فروش فیلم ها قرار دارد.

از اول ماه می میلادی تا اول ماه سپتامبر میلادی درآمد باکس آفیس در آمریکا 4.48 میلیارد دلار بود. نشریه ی Variety گزارش می دهد که حدودا بین 518 تا 530 میلیون نفر در این تابستان در سینماها به تماشای فیلم نشسته اند. سال گذشته فروش بلیت ها 10.4 درصد کمتر بود و 495 میلیون نفر به سینماها رفتند. اما با این وجود، این تابستان 2013 است که با فروش 4.75 میلیارد دلاری بلیت ها رکورد دارد.

موفقیت سال 2015 به طور عمده از دو استودیوی فیلم سازی دیزنی و یونیورسال ناشی می شود. فیلم های این دو استودیو 60 درصد درآمد تابستان را حاصل کردند. برای دیزنی فیلم های انتقام جویان: عصر آلترون» و «پشت و رو» بیشترین موفقیت را داشتند؛ هرچند که مرد مورچه ای هم چندان بد نبود و توانست به فهرست 10 فیلم پرفروش جای بگیرد. فیلم های یونیورسال عملکرد بهتری داشتند. دنیای ژوراسیک در صدر فهرست قرار گرفت؛ و مینیون ها، Pitch Perfect 2 و Straight Outta Compton به فهرست 10 فیلم برتر راه یافتند. پارامونت پیکچرز و برادران وارنر هر کدام به ترتیب با یک و دو فیلم از دیگر استودیوهایی هستند که در فهرست 10 فیلم پرفروش دیده می شوند. از پارامونت شاهد «ماموریت:غیرممکن – ملت یاغی» بودیم و برادران وارنر هم دو فیلم پرفروش «سان آندریاس» (San Andreas) و «مکس دیوانه: جاده ی خشم» را در کارنامه ی خود ثبت کرد.

موفق ترین فیلم های باکس آفیس تابستان

از میان این 10 فیلم پرفروش، همه به غیر از سان آندریاس و Straight Outta Compton یا دنباله هستند، یا انیمیشن یا فیلم هایی براساس کتاب های کامیک. نکته ی جالب این است که در سال 2013 هم فیلم هایی از این دست مثل مرد آهنین 3، مرد پولادین و انیمیشن «من نفرت انگیز 2» Despicable Me 2 بیش ترین فروش را داشتند.

منبع: Digital Trends

منبع :

تبلیغات