loading...
مایکروسافت با دسته ی جدیدش بازی کننده های حرفه ای را هدف گرفته

آکاایران: مایکروسافت با دسته ی جدیدش بازی کننده های حرفه ای را هدف گرفته

آکاایران در چند روز گذشته مایکروسافت اطلاعات بیش تری درخصوص دسته ی Eliteایکس باکس وان که در جریان کنفرانس E3 از آن رونمایی کرده بود، منتشر کرده است. مایکروسافت ادعا می کند دسته ی Elite با همکاری عده ای از بازی کننده های حرفه ای مسابقات بازی های ویدیویی، ساخته شده است. مایکروسافت می گوید هدف اصلی از طراحی این دسته این بوده که دقت و سرعت بیش تری را در اختیار بازی کننده ها قرار دهند.

به گزارش آکاایران

دسته ی جدید مایکروسافت قرار است با ارایه ی کنترلی دقیق تر و در عین حال عمیق تر روی بازی ها، تجربه ی متفاوت را برای بازی کننده ها فراهم کند.

یکی از قابلیت های جالب دسته ها ی Elite مایکروسافت امکان تعویض کلیدهای جهت دار (D-Pad) با کلیدهای جایگزینی است که به همراه دسته ارایه می شوند. سه جفت آنالوگ استیک هم در طول ها و اندازه های مختلف، به همراه دسته در اختیار بازی کننده ها قرار می گیرد. قابلیت تغییر آنالوگ ها و کلیدهای جهت دار، به بازی کننده ها این امکان را فراهم می کند تا با توجه به سبک بازی ها (مسابقه ای، مبارزه ای یا اکشن اول شخص)، دسته ی خود را برای عمل کرد بهتر آماده کنند.

مایکروسافت با دسته ی جدیدش بازی کننده های حرفه ای را هدف گرفته

مایکروسافت با دسته ی جدیدش بازی کننده های حرفه ای را هدف گرفته

در قسمت پشتی این دسته ی جدید، چهار پدال برای برنامه ریزی حرکات مختلف وجود دارد. این پدال ها به راحتی و بدون نیاز به هیچ نوع ابزاری از دسته جدا می شوند؛ به گونه ای که بازی کننده ها می توانند پدال ها را در صورت نیاز روی دسته قرار دهند. این پدال ها به بازی کننده ها اجازه می دهند تا کنترل بیش تری روی حرکات خود در بازی داشته باشند. برای مثال بازی کننده ها می توانند در بازی های اکشن اول شخص بدون برداشتن انگشتان شان از روی استیک ها، از این پدال ها به عنوان کلیدهای روی دسته استفاده کنند؛ یا این که در بازی های مبارزه ای چندضرب های سخت را روی این پدال ها برنامه ریزی کنند. دست بازی کننده ها در چگونگی استفاده از این پدال ها کاملا باز است و آن ها می توانند با استفاده از نرم افزاری که برای برنامه ریزی دسته ی Elite ارایه می شود، این پدال ها را به صورت دل خواه برنامه ریزی کنند.

مایکروسافت با دسته ی جدیدش بازی کننده های حرفه ای را هدف گرفته

ماشه های (Trigger)پشت این دسته قابلیت قفل شدن در موقعیت های مختلف را دارند. این امکان مختص بازی کننده هایی طراحی شده است که نیاز به شلیک با سرعت بالاتری دارند. پس از تنظیم موقعیت قفل شدن ماشه ها توسط نرم افزار کنترل این دسته، ماشه ها پس از هر بار فشرده شدن در نقطه ی مشخص شده متوقف می شوند و به سرعت به حالت اصلی خود بازمی گردند.

مایکروسافت با دسته ی جدیدش بازی کننده های حرفه ای را هدف گرفته

نرم افزاری برای دسته ی Elite مایکروسافت طراحی شده است که روی ایکس باکس وان و سیستم عامل ویندوز10 موجود خواهد بود. توسط این نرم افزار، بازی کننده ها می توانند حساسیت استیک ها، نقطه ی دقیق قفل شدن ماشه ها و هم چنین برنامه ی پدال ها را به صورت دل خواه تنظیم کنند. حتی تمامی کلیدهای دسته هم (از جمله کلیدهای ABXY) قابل برنامه ریزی مجدد هستند. این نرم افزار این امکان را هم به بازی کننده ها می دهد تا برای بازی های مختلف برنامه ریزی های متفاوتی داشته باشند. بازی کننده ها می توانند به صورت هم زمان دو برنامه ی متفاوت را روی دسته بارگذاری و توسط کلیدی که روی دسته قرار دارد، به سرعت برنامه ها را عوض کنند.

مایکروسافت با دسته ی جدیدش بازی کننده های حرفه ای را هدف گرفته

مایکروسافت می گوید که این دسته و تمامی قطعات و بخش های آن به گونه ای ساخته شده اند تا تمام فشارهایی که توسط بازی کننده ها به آن ها وارد می شود را تحمل کنند. بدنه ی متصل کننده ی استیک ها از جنس استیل بوده و دور استیک ها هم توسط حلقه هایی برای کنترل بیش تر پوشانده شده است. جنس خود دسته هم به گونه ای طراحی شده تا بازی کننده ها بتوانند برای مدت زمان طولانی تر و راحت تر دسته را در دست بگیرند.

تمام برنامه ریزی هایی که بازی کننده ها برای دسته تنظیم می کنند به صورت آن لاین ذخیره می شود و خود دسته هم می تواند دو پروفایل را به شکل هم زمان ذخیره کند؛ به گونه ای که بازی کننده ها می توانند دسته را به همراه پروفایل های تنظیم شده شان همیشه به همراه داشته باشند. مایکروسافت برای حمل دسته هم تدابیری اندیشیده است و دسته را به همراه یک کیف محافظ که دسته و متعلقات اش در آن جای می گیرند، عرضه خواهد کرد.

دسته ی Elite مایکروسافت قرار است مهر ماه امسال با قیمت 150 دلار عرضه شود. این دسته روی ایکس باکس وان و ویندوز7 به بعد پشتیبانی خواهد شد؛ با این حال نرم افزار کنترل و برنامه ریزی دسته فقط روی ایکس باکس وان و ویندوز10 موجود خواهد بود.

منبع: Xbox.com

منبع :

تبلیغات