پلی استیشن4

آکاایران: فروش شگفت انگیز پلی استیشن4 ادامه دارد

آکاایران شرکت سونی از توزیع بیش از سه میلیون کنسول بازی پلی استیشن4 در سه ماهه ی نخست مالی اش در سال 2015 خبر داده است. این رقم از 2.4 میلیونی که در همین مدت زمان در سال گذشته ارایه شده بود، افزایش یافته است.

به گزارش آکاایران

در آخرین آماری که سونی از فروش کنسول بازی پلی استیشن4 ارایه داده، فروش این کنسول به 25.3 میلیون عدد رسیده است

گزارش جدید سونی از فروش کنسول پلی استیشن4، مجموع فروش کلی این کنسول بازی را به 25.3 میلیون عدد رسانده است. در حال حاضر کمتر از دو سال از عرضه ی کنسول پلی استیشن4 می گذرد. این کنسول در پانزدهم نوامبر سال 2013 میلادی (24 آبان 1392) عرضه شد.

سونی هم چنین به این موضوع اشاره کرده است که در مقایسه با سه ماهه ی مالی اول سال 2014 میلادی، فروش بازی های پلی اسیتشن4 و هم چنین لوازم جانبی آن افزایش یافته است. اما از سوی دیگر، فروش کنسول پلی استیشن3 و بازی های اش کم شده است.

در مقابل، کنسول بازی مایکروسافت هم وضعیت بدی ندارد. مایکروسافت آمار دقیقی از فروش ایکس باکس وان ارایه نداده است، اما تحلیل گران مقدار فروش این کنسول را چیزی حدود 13 تا 14 میلیون عدد تخمین زده اند.

سونی تا به امروز برنده ی نسل هشتم صنعت بازی های ویدیوی بوده است، اما نکته ی مهم درباره ی فروش بالای هر دو کنسول این است که این فروش، در نهایت موجب ساخت بازی بیشتر برای آن ها می شود. یکی از دلایلی که نینتندو و کنسول Wii U فعلا وضعیت خوبی ندارند، میزان فروش پایین این کنسول است. حدود دو سال و نیم است که از عرضه ی کنسول Wii U می گذرد، اما این کنسول نتوانسته است بیش از 2 میلیون عدد فروش داشته باشد؛ در نتیجه، شرکت های بازی سازی هم رغبتی به ساخت بازی برای آن نشان نمی دهند.

فروش بالای کنسول پلی استیشن4 و هم چنین ایکس باکس وان، وضعیتی «برد-برد» را چه برای بازی کننده ها و چه برای شرکت های سازنده ی این کنسول به وجود آورده است.

منبع: NeoGAF

منبع :

تبلیغات