دوربین HoloLens مایکروسافت تا یک سال دیگر در دست توسعه دهندگان نرم افزار

آکاایران: دوربین HoloLens مایکروسافت تا یک سال دیگر در دست توسعه دهندگان نرم افزار

آکاایران «ساتیا نادلا» (Satya Nadella)، مدیرعامل شرکت مایکروسافت، در جدیدترین مصاحبه اش، محدوده ی زمانی را برای عرضه ی دوربین واقعیت افزوده ی «هولولنز» (HoloLens) مشخص کرده است.

به گزارش آکاایران

مایکروسافت نهایتا تا یک سال دیگر دوربین HoloLens را در اختیار شرکت ها می گذارد

نادلا در مصاحبه ای که با خبرگزاری بی بی سی داشته گفته است که حداکثر تا 12 ماه دیگر دوربین واقعیت افزوده شان را در دست توسعه دهندگان نرم افزاری قرار خواهند داد. همانطور که قبلا گزارش شده بود، اولین مدل از هولولنز فقط برای شرکت ها و مصارف خاص عرضه خواهد شد.

دوربین HoloLens مایکروسافت تا یک سال دیگر در دست توسعه دهندگان نرم افزار

مدیر عامل مایکروسافت هم چنین به این موضوع اشاره کرد که فعلا با دیدگاهی پنج ساله به پروژه ی هولولنز نگاه می کنند و شاید عرضه ی نسخه ی خانگی آن برای مصرف کننده ها به این زودی ها صورت نگیرد. مایکروسافت تا به امروز نمایش های متعددی از دوربین واقعیت مجازی شان داشته است، اما خبرنگارهایی که هولولنز را آزمایش کرده اند، حق گرفتن تصویر از آن را نداشته اند. این موضوع آماده نبودن نسخه ی نهایی هولولنز را گوش زد می کند.

شنیده می شود که نسخه ی فعلی هولولنز بسیار بزرگ است، مصرف انرژی زیادی دارد و روی سر گذاشتن آن هم اصلا راحت نیست. توسعه دهندگان مایکروسافت هم ظاهرا می خواهند ابتدا نسخه ای قابل پوشیدن بسازند و سپس آن را در دست شرکت ها و سازندگان نرم افزار قرار دهند. با توجه به اینکه شرکت های نرم افزاری مهم ترین نقش را در پروژه هایی مثل هولولنز ایفا می کنند، در اولویت قرار دادن این گروه تصمیم درستی به نظر می رسد. هولولنز بدون نرم افزار یا بازی هیچ استفاده ای برای مصرف کننده ها نخواهد داشت.

دوربین HoloLens مایکروسافت تا یک سال دیگر در دست توسعه دهندگان نرم افزار

هولولنز تنها دوربین واقعیت افزوده ای نیست که ساخته می شود. شرکت گوگل هم نسخه ی دوم Google Glass را چند وقتی است که در دست ساخت دارد، اما این شرکت هم هیچ حرفی درباره ی عرضه ی آن نزده است.

منبع: Digital Trends

منبع :

تبلیغات