مایکروسافت در TGS امسال حضور نخواهد داشت - مجله خبری دیجی کالا (دیجی مگ)

آکاایران: مایکروسافت در TGS امسال حضور نخواهد داشت

آکاایران نمایشگاه Tokyo Game Show یا TGS هرساله در شهریور ماه در ژاپن برگزار می شود و بازی های رایانه ای مختلف که بیشتر آن ها ژاپنی هستند به نمایش در می آیند. این نمایشگاه رقیبی برای E3 در آمریکا و Gamescom در اروپا به حساب می آید. نمایشگاه TGS از سال 1996 تا کنون برگزار می شود و 270197 نفر درسال 2013 از این نمایشگاه بازدید کردند تا رکورد بیشتر بازدید از این نمایشگاه برای این سال باشد.

به گزارش آکاایران

مایکروسافت اعلام کرد که در نمایشگاه Tokyo Game Show امسال حضور نخواهد داشت.

این نمایشگاه برای بیشتر شرکت هایی که پلتفرم های بازی تولید می کنند بسیار مهم است چرا که می توانند بازی ها و محصولات خود را به نمایش در بیاورند. اما شرکت مایکروسافت و سازنده کنسول ایکس باکس وان اعلام کرد که در TGS امسال حضور نخواهد داشت. ماسایوکی اینوئه (Masayuki Inoue) رییس بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت در ژاپن این خبر را به مجله ژاپنی فامیتسو اعلام کرد. او به این موضوع اشاره کرد که مایکروسافت قصد دارد به شیوه دیگری آخرین اخبار مربوط به بازی هایش را در اختیار رسانه ها و علاقه مندان ژاپنی قرار دهد.

اینوئه گفت که این شرکت بازی های خوبی دارد که در بین آن ها چند بازی انحصاری هم دیده می شود. به زودی خبرهای بیشتری درباره این موضوع منتشر خواهد کرد. این احتمال وجود دارد که مایکروسافت برای اینکه بتواند نظر بازی کننده های ژاپنی را به سمت خودش جلب کند، مراسمی را به شکل جداگانه برگزار کند. همچنین دو هفته پیش مایکروسافت یک وبلاگ ژاپنی برای ایکس باکس و بازی های آن راه اندازی کرده است.

البته باید به این موضوع اشاره کنیم که ایکس باکس در کشور ژاپن محبوبیت بالایی ندارد. تمام کنسول های ایکس باکس در این کشور با فروش بسیار کمی مواجه می شوند. به تازگی خبری منتشر شده بود که ایکس باکس وان از کنسول نسل هفتمی پلی استیشن 3 هم کمتر فروش می کند. بر اساس آمار منتشر شده با فروش هر 20 عدد کنسول پلی استیشن 4 در ژاپن یک کنسول ایکس باکس وان به فروش میرسد. نمایشگاه TGS سال 2015 در تاریخ 26 تا 29 شهریور در کشور ژاپن برگزار می شود.

منبع: VG247

منبع :

تبلیغات