یوبی سافت

آکاایران: PC دومین پلت فرم موفق برای یوبی سافت

آکاایران شرکت فرانسوی یوبی سافت، یکی از بزرگ ترین استودیوهای بازی سازی، آمار فروش اش را برای سه ماه ی اول سال مالی تا پایان روز نهم تیر ماه منتشر کرد. نکته ای که در این آمار و ارقام قابل توجه است، این است که پلت فرم کامپیوتر شخصی تقریبا از همه ی پلت فرم های دیگر درصد بیشتری از فروش را به خود اختصاص داده و تنها با اختلاف 4 درصد از پلی استیشن 4 عقب تر است.

به گزارش آکاایران

شرکت یوبی سافت اخیرا آمار فروش بازی های خود برای پلت فرم های مختلف را منتشر کرده است که تصویر جالبی از جایگاه PC ارایه می دهد.

همان طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید طی سه ماه ی اول سال مالی 2014/2015 میلادی تنها 14 درصد فروش بازی های یوبی سافت از کامپیوترهای شخصی آمدند، اما این رقم در سه ماهه ی اول سال مالی 2015/2016 به 23 درصد افزایش یافت.

گرچه پلی استیشن 4 همچنان جایگاه خود را به عنوان موفق ترین پلت فرم برای یوبی سافت حفظ کرده است، اما درصد سهم آن روندی نزولی داشته و اختلاف میان PC و پلی استیشن 4 به میزان چشم گیری کاهش یافته است. پلی استیشن 4 در سال گذشته سهم 36 درصدی از فروش بازی های یوبی سافت داشت و امسال این رقم به 27 درصد کاهش یافت. در مقابل آن سهم PC با افزایش 9 درصدی از 14 به 23 درصد رسید.

به این ترتیب جایگاه PC به عنوان یک پلت فرم پرط رف دار برای بازی های ویدیویی تثبیت بیشتری یافته و بدین معنی خواهد بود که یوبی سافت در آینده بازی هایش را بهتر از پیش برای PC بهینه خواهد کرد. با توجه به این که بازی ها در پلت فرم PC از کیفیت بالاتری به نسبت کنسول ها برخوردار هستند روز به روز افراد بیشتری به این پلت فرم روی می آورند. علاوه بر این قیمت نسخه ی PC بازی ها به نسبت کنسول کمتر است که می تواند عامل دیگری برای استقبال بازی کنندگان از این پلت فرم باشد. در هر صورت، اگر این روند به همین شکل ادامه پیدا کند، روزی فرا می رسد که PC به عنوان پلت فرم برتر جایگاه کنسول را تصاحب خواهد کرد، مگر این که شرکت های سازنده ی این کنسول ها دست به حرکت جدیدی بزنند که بتوانند طرف داران خود را حفظ کنند.

منبع: WCCFTech

منبع :

تبلیغات