گوشی های هوشمند

آکاایران: Twitch به گوشی های هوشمند وارد شد

آکاایران وب سایت Twitch، وب سایتی است با محوریت ویدیوهای متربط با بازی و روند بازی که به کاربران این امکان را می دهد که روند بازی خود را به طور زنده به اشتراک بگذارند.

به گزارش آکاایران

وب سایت Twitch، یکی از بزرگ ترین رسانه های اشترک گذاری زنده ی روند بازی، به گوشی های هوشمند اندرویدی راه یافت.

این رسانه ی بزرگ بازی اکنون به دستگاه های مجهز به سیستم عامل اندورید هم راه یافته است. به این ترتیب شما علاوه بر این که می توانید روند بازی دیگران را تماشا کنید، می توانید روند بازی خود روی گوشی یا تبلت تان را به وسیله ی برنامه ی Twitch با دوستان تان به اشتراک بگذارید.

همچنین، این رسانه اخیرا اعلام کرده است که سرورهای ترنس کد (گزینه های کیفیت بالا، متوسط و پایین) بیشتری اضافه کرده با این هدف که به پخش کنندگان قدرت انتخاب بیشتری برای تنظیمات ویدیوی شان بدهد تا به این ترتیب، تماشا کنندگان این ویدیو ها بتوانند کیفیت متناسب با سرعت اینترنت شان را انتخاب کنند. مسوولان Twitch می گویند از آنجا که این ترنسکد کردن به سخت افزارهای قدرتمند و گران قیمت نیازمند است اولویت آن را به شرکای شان داده اند تا این گزینه ها برای شان فراهم باشد. از آنجا که این شرکت بیش از میزان مورد نیاز سخت افزار تهیه کرده، گرینه ی ترنسکد برای آن دسته از کاربران غیرشریک محبوب که بیشترین دنبال کننده ها را دارند، فعال خواهد بود.

این حرکت جدید Twitch در عین این که فواید و مزایایی برای کاربران دارد، اما می تواند از بعضی جهات هم مورد سوال واقع شود. چنین سرویسی روی گوشی ها از این جهت که فرصتی را برای بازی کنندگان فراهم می کند تا روند بازی خود را به صورت زنده با دیگران به اشتراک بگذارند، ابزار مفید و سودمندی محسوب می شود. اما از سوی دیگر این امکان وجود دارد که حریم خصوصی کاربران از میان برود. این می تواند آغاز راه باشد برای این که در آینده برنامه ای با اهداف جاسوسی طراحی شود که تمام فعالیت های روزانه ی کاربران روی گوشی های شان را (مثل گشت وگذار در وب، ارسال ایمیل یا پیام) تحت نظر بگیرد و آنها را در اختیار یک گروه یا شخص خاص قرار دهد و به این ترتیب حریم شخصی کاربران به خطر بیافتد.

منبع: Engadget

منبع :

تبلیغات