loading...
اینتل از پردازنده های نسل ششم اش رونمایی کرد

آکاایران: اینتل از پردازنده های نسل ششم اش رونمایی کرد

آکاایران شرکت اینتل دیروز از نسل ششم پردازنده های اش با نام Skylake رونمایی کرد. در این رونمایی که به مناسبت رویداد گیمزکام آلمان انجام شد، اینتل دو پردازنده ی 14 نانومتری جدید برای رایانه های رومیزی معرفی کرد که بازی کننده های حرفه ای را هدف قرار داده اند.

به گزارش آکاایران

نسل جدید پردازنده های اینتل که Skylake نام دارند، تفاوت زیادی با پردازنده های نسل پنجمی Haswell نکرده اند

اینتل سال ها است که پردازنده های جدید را به صورت دو مرحله ای معرفی می کند. در یک مرحله تنها ساختار پردازنده ها بروزرسانی می شود و در مرحله ی بعدی، پردازنده ها پیشرفت های بزرگ تری پیدا می کنند و به سرعت آن ها افزوده می شود.

پردازنده های Skylake اینتل در مرحله ی اول جای می گیرند. دو پردازنده ی Skylakeای که معرفی شده است، پردازنده های Core i7-6700K و Core i5-6600K هستند. هر دوی این پردازنده ها چهار هسته دارند و پردازنده هایی برای کامپیوترهای رومیزی هستند. تنها تفاوت مهم آن ها هم پشتیبانی از تکنولوژی جدید Hyper-Threading شرکت اینتل است.

گزارش های چند وقت اخیر، تفاوت سرعت بین پردازنده های Skylake و پردازنده های نسل پنجمی اینتل را بسیار بالا اعلام کرده بودند، با این حال، گزارش ها درست از آب در نیامده اند. مسوولان اینتل گفته اند که انتظار 10 درصد افزایش سرعت را در مقایسه با پردازنده های Haswell پارسال، 20 درصد افزایش سرعت در مقایسه با پردازنده های Haswell دو سال پیش و 30 درصد در برابر پردازنده های نسل سومی Ivy Bridge را داشته باشید.

پردازنده ی گرافیکی Skylake هم که اینتل HD 530 است، 20 تا 40 درصد نسبت به پردازنده های گرافیکی قبلی اینتل بهتر عمل خواهد کرد.

اینتل از پردازنده های نسل ششم اش رونمایی کرد

پردازنده های نسل ششم اینتل از سوکت LGA1151 استفاده می کنند، در نتیجه نیاز به یک مادربرد جدید دارند. سیستم هایی هم که پردازنده ی Skylake دارند می توانند از حافظه های DDR4 استفاده کنند. این نوع حافظه ها، قبلا در آخرین مدل های پردازنده های Haswell اضافه شده بود. با این حال، با پایین آمدن قیمت حافظه های DDR4، اینتل ظاهرا تصمیم گرفته است تا این قابلیت را به طور کلی به پردازنده های اش اضافه کند.

پردازنده های Haswell توانایی پشتیبانی از حافظه های تک-ماژول بیشتر از هشت گیگابایت را نداشتند، اما Skylake می تواند حافظه هایی 16 گیگابایتی را هم پشتیانی کند. در نتیجه می توان کامپیوترهایی با دو برابر حافظه داشت.

اینتل فعلا حرفی درباره ی زمان عرضه ی دقیق پردازنده های نسل ششم اش نزده است، اما گزارش ها حاکی از این هستند که این پردازنده ها حداکثر تا یک ماه دیگر عرضه خواهند شد.

منبع: PCWorld

منبع :

تبلیغات