هدست واقعیت مجازی

آکاایران: کانن هدست واقعیت مجازی می سازد

آکاایران بیشتر شرکت هایی که در حال ساخت هدست های واقعیت مجازی هستند، از همان روند ساخت شرکت Oculus استفاده می کنند. حتی شرکت های سازنده موبایل مانند HTC و سامسونگ هم دست به تولید چنین محصولاتی زده اند.

به گزارش آکاایران

هدست واقعیت مجازی شرکت کانن تصاویر را با کیفیت 5K به نمایش در می آورد.

به تازگی شرکت کانن هم اعلام کرده که قصد دارد وارد دنیای واقعیت مجازی شود و محصول جدیدی را در این حوزه معرفی خواهد کرد. این شرکت مدل آزمایشی از محصول واقعیت مجازی خودش را در نمایشگاهی در شهر نیویورک به نمایش درآورد. این محصول برخلاف عینک های واقعیت مجازی که تا کنون مشاهده کرده ایم، دستگاهی است که باید با دست آن را حرکت داد. کانن درحال ساخت یک پریسکوپ است که کاربر آن را روبه روی صورت خودش قرار می دهد و می تواند به وسیله آن به شکل ۳۶۰ درجه حرکت کند. این پریسکوپ که به شکل یک هدست استفاده می شود، از دو صفحه نمایش بهره می برد. هر کدام از این صفحه نمایش ها با وضوح تصویر ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل ساخته شده اند و در مجموع می توانند تصاویری با کیفیت 5K را به نمایش در بیاورند.
این مدل هنوز آماده عرضه نیست و به همین دلیل شرکت کانن هیچ گونه سیستم صوتی برای آن در نظر نگرفته و کاربران در زمان استفاده از این مدل آزمایشی باید از هدست استفاده می کردند. با توجه به اطلاعات منتشر شده از سوی افرادی که آن را تجربه کرده اند، کیفیت صفحه نمایش های این محصول بسیار خوب است و تصاویر شفاف به نمایش در می آیند. شرکت کانن هنوز تاریخ عرضه این محصول را اعلام نکرده، اما به احتمال زیاد تا چند ماه دیگر شاهد مدل نهایی آن خواهیم بود.
در ادامه می توانید تصاویر این محصول واقعیت مجازی را مشاهده کنید:

هدست واقعیت مجازی
هدست واقعیت مجازی

منبع: Engadget

منبع :

تبلیغات