سوپر ماریو سی ساله شد

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سوپر ماریو سی ساله شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

سوپر ماریو سی ساله شد
,[categoriy]

آکاایران: سوپر ماریو سی ساله شد

آکاایران دیروز 30امین سالگرد عرضه ی اولین شماره از مجموعه بازی های «سوپر ماریو» بود. منظورمان همان بازی است که در کشور ما به اشتباه آن را «قارچ خور» می نامند؛ آن هم روی کنسولی به اسم «میکرو».

به گزارش آکاایران

سی سال است که از عرضه ی اولین شماره از مجموعه بازی های سوپر ماریو می گذرد. شما هم اگر سن تان به بازی کردن این عنوان قد می دهد، از خاطرات تان برای مان بگویید.

«برادران سوپر ماریو» یا همان Super Mario Bros بیشتر از یک بازی ویدیویی ساده است. این بازی که در سال 1985 روی کنسول Nintendo Entertainment System (یا همان NES) و فامیکام عرضه شد، یک تنه توانست صنعت بازی های ویدیویی را نجات بدهد. در اوایل دهه ی هشتاد میلادی، آتاری که یکی از نام های بزرگ صنعت بازی در آن زمان به شمار می رفت، با عرضه ی بازی های بسیار بد، صنعت را رو به نابودی برده بود. به همین خاطر هم بیشتر شرکت های بازی با توجه به شکست بزرگ آتاری، در وضعیت نابه سامانی به سر می بردند.

,[categoriy]

در چنین شرایطی، سوپر ماریو توانست تنها روی یک پلتفرم، 40 میلیون نسخه بفروشد. رکوردی که تا همین چند سال پیش شکسته نشده بود. بیشتر نشریات و تحلیل گران بازی های ویدیویی، سوپر ماریو را موثرترین بازی تاریخ می دانند.

سوپر ماریو نه تنها صنعت و بازار بازی های ویدیویی را نجات داد، بلکه روند بازی اش سبکی به اسم پلتفرمر دوبعدی را به طور گسترده ای به بازی های ویدیویی وارد کرد.

بازی هایی که پس از سوپر ماریو عرضه شده بودند، نمی توانستند اشتباهات گذشته شان را تکرار کنند. سوپر ماریو سطح انتظارات را از رسانه ای به اسم بازی بالا برد و کار شرکت های بازی سازی پس از سوپر ماریو حسابی سخت شده بود.

,[categoriy]

,[categoriy]

هدف ما هم از درج این خبر، شنیدن خاطرات شما از این بازی است. از بخش نظرات استفاده کنید و اگر سن تان به بازی قد می دهد، از خاطرات تان برای دیگران بگویید.

منبع :

سوپر ماریو سی ساله شد گردآوری توسط بخش ترفند بازی، ترفندهای بازی، رمزهای بازی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات