بازی های استیم

استیم با کنسول دستی اش بازی های PC را متحول می کند

آکاایران: استیم با کنسول دستی اش بازی های PC را متحول می کند

آکاایران استیم ماشین (Steam Machine) که قبلا با نام استیم باکس (Steam Box) شناخته می شد، یک کامپیوتر مخصوص بازی است که از قبل ساخته شده و کاربران نمی توانند مانند یک کامپیوتر رومیزی قطعات آن را خودشان انتخاب کنند.

شرکت استیم قصد دارد یک کنسول بازی قابل حمل تولید کند که می تواند بازی های PC را اجرا کند.

به گزارش آکاایران این دستگاه ها از سوی شرکت والو (Valve) طراحی شده اند، اما شرکت های دیگر هم می توانند این دستگاه ها را با طراحی های مختلف و سخت افزار گوناگون راهی بازار کنند. این دستگاه ها از سیستم عامل مخصوص شرکت والو که سیستم عامل استیم (Steam OS) نام دارد، استفاده می کنند. لازم به ذکر است که این سیستم عامل برپایه لینوکس ساخته شده و سازندگان می توانند بازی هایی را روی این پلتفرم های عرضه کنند که روی لینوکس هم اجرا می شود. البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که برخی از سازندگان استیم ماشین گفته اند که دستگاه هایی را تولید می کنند که برپایه سیستم عامل ویندوز ساخته شده اند.

استیم با کنسول دستی اش بازی های PC را متحول می کند

استیم ماشین ها ظاهری مانند کنسول های بازی دارند و شرکت والو برای آن ها یک کنترلر مخصوص طراحی کرده که بتوان بازی های کامپیوتر را به شکل بهتری تجربه کرد. از ویژگی های استیم ماشین ها می توان به قابلیت ارتقا دادن سخت افزار آن ها اشاره کرد. کاربران می توانند همانند کامپیوترهای رومیزی سخت افزار این دستگاه ها را بعد از خرید ارتقا دهند. این موضوع باعث شده که این دستگاه ها با سخت افزارهای مختلف راهی بازار شوند که هر کدام آن ها قدرت مخصوص به خودشان را دارند. این دستگاه ها قرار است در تاریخ 19 آبان راهی بازار شوند.

به تازگی خبرهایی درباره مدل جدید استیم ماشین منتشر شده است. شرکت والو قبلا به این موضوع اشاره کرده بود که قصد دارد یک کنسول بازی دستی به نام استیم بوی (Steam Boy) را راهی بازار کند. این کنسول بازی قابل حمل قابلیت اجرای بازی های کامپیوتر را خواهد داشت. به تازگی شرکت Smach اطلاعات جدیدی را درباره استیم بوی منتشر کرده است. بر اساس این اطلاعات استیم بوی قرار است با نام زیرو (Zero) در اواخر سال 2016 راهی بازار شود.
کنسول دستی زیرو در آبان امسال قابل خریداری است، اما تا سال 2016 در اختیار کاربران قرار نمی گیرد. همچنین مشخص شده که شرکت هایی مانند Alienware در کنار ساخت استیم ماشین، مدل مخصوص خودشان از کنسول دستی زیرو را راهی بازار خواهند کرد.

استیم با کنسول دستی اش بازی های PC را متحول می کند

براساس اطلاعات منتشر شده، شرکت Smach قصد دارد کنسول زیرو ساخته خودش را با چیپ ست های سری G شرکت AMD تولید کند که پردازنده گرافیکی برپایه تکنولوژی Jaguar دارند. همچنین 4 گیگابایت رم و 32 گیگابایت حافظه داخلی برای این محصول در نظر گرفته شده است. یک صفحه نمایش 5 اینچی با کیفیت 720 هم روی این دستگاه دیده می شود. خروجی HDMI، Wi-fi و پشتیبانی از شبکه 4G هم از دیگر قابلیت های این محصول به حساب می آید. همچنین دو 2 عدد تاچ پد برای کنترل بازی در کنار صفحه نمایش این محصول قرار گرفته است.

این احتمال وجود دارد که سخت افزار این محصول تا زمان عرضه رسمی آن تغییر کند و قطعات قوی تری برای آن در نظر گرفته شود. با کنسول دستی زیرو می توان بیش از 1000 بازی عرضه شده روی شبکه استیم را تجربه کرد. البته از آن جایی که این دستگاه با سیستم عامل استیم عرضه می شود، نمی تواند بسیاری از بازی های عرضه شده برای سیستم عامل ویندوز را اجرا کند.
براساس اطلاعات منتشر شده این کنسول دستی با قیمت 299 دلار برای پیش خرید در فروشگاه های مختلف قرار گرفته است. به احتمال زیاد قیمت نهایی آن در زمان عرضه تغییر خواهد کرد.

منبع: Tech Spot

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

بازی های استیم

تبلیغات