loading...
نقد و بررسی دسته ی Razer Sabertooth

آکاایران: نقد و بررسی دسته ی Razer Sabertooth

آکاایران با دسته ی Razer Sabertooth تجربه ی جدیدی از بازی های ایکس باکس360 خواهید داشت

به گزارش آکاایران اگر بخواهید یک دسته ی جدید برای ایکس باکس360تان بخرید، دو-سه راه بیش تر در مقابل تان نخواهید داشت: می توانید دسته ی اصلی ایکس باکس360 را بخرید و مثل قدیم به بازی کردن تان ادامه دهید. می توانید کمی بیش تر خرج کنید و دسته های بهتر مایکروسافت برای ایکس باکس360 را بخرید. یا اینکه به طور کلی تصمیم بگیرید یک دسته ی گران تر و بهتر بخرید و تجربه ی بازی کردن تان را ارتقا دهید.

دسته ی Sabertooth در طراحی اش به دسته ی اصلی ایکس باکس360 وفادار بوده است.

بدون شک شرکت «ریزر» (Razer) امیدوار است گزینه ی سوم انتخاب تان باشد. دسته ی Sabertooth این شرکت طراحی شده است تا نه تنها جایگزین دسته ی اصلی ایکس باکس تان شود، بلکه روند بازی کردن تان را هم بهتر کند.

دسته ی Sabertooth در طراحی اش به دسته ی اصلی ایکس باکس360 وفادار بوده است. البته که طراحان ریزر ترجیح داده اند فقط قسمت های خوب دسته ی اصلی را به دسته ی خودشان منتقل کنند. دسته ی اصلی ایکس باکس360 طراحی شگفت انگیزی دارد؛ اما بدون اشکال هم نیست. ریزر دسته ی Sabertooth را تا توانسته شبیه دسته ی اصلی طراحی کرده است؛ اما قسمت هایی که لازم بوده را بهبود بخشیده است.

دسته ی اصلی ایکس باکس360، اندازه ی مناسبی دارد؛ نه مثل دسته ی ایکس باکس کلاسیک خیلی بزرگ است، و نه خیلی کوچک. دسته ی Sabertooth هم مثل دسته ی ایکس باکس360 به راحتی در دست می نشیند و حتی پس از ساعت ها بازی کردن، دست را خسته نمی کند. دسته ی ریزر به علاوه ی تمام این ها، لایه ای ضدعرق هم دارد؛ طوری که حتی اگر پس از ساعت ها دست تان عرق کرده باشد، باز هم مشکلی در به دست گرفتن اش نخواهید داشت.

نقد و بررسی دسته ی Razer Sabertooth

اگر تا به حال به جز دسته ی 360تان دسته ی دیگری به دست نگرفته اید، حسی که از به دست گرفتن Sabertooth به شما منتقل خواهد شد را فراموش نخواهید کرد. تمام قسمت های بدنه ی دسته با در نظر گرفتن حالت دست طراحی شده اند. دسته، هم برای دست های بزرگ و مردانه راحت است و هم در دست های کوچک به راحتی می نشیند. قسمت پایین دسته، از دسته ی استاندارد 360 کمی بزرگ تر است. گوشه های دسته هم تیزتر طراحی شده تا تمام دست را دربر بگیرد.

لوگوی ایکس باکس روی دسته به زیبایی لوگوی دسته های اصلی نیست، ولی چراغ های کنار این لوگو که شماره ی بازی کننده را مشخص می کنند، مثل دسته ی اصلی طراحی شده است.

در قسمت پایین این دسته، یک صفحه ی OLED کوچک تعبیه شده است. نور این صفحه به رنگ سبز است و در بیش تر اوقات هم لوگوی ریزر را نشان می دهد. اما چراغ های کنار این نمایش گر، تعداد دسته هایی که در هر لحظه به کنسول وصل هستند را گزارش می دهد. این صفحه ی نمایش، برای تنظیم کلیدها، پروفایل ها یا حساسیت آنالوگ استیک ها به کار می رود. البته اگر نور چراغ ها مزاحم تان باشد، می توانید آن را خاموش کنید. لوگوی ایکس باکس روی دسته به زیبایی لوگوی دسته های اصلی نیست، ولی چراغ های کنار این لوگو که شماره ی بازی کننده را مشخص می کنند، مثل دسته ی اصلی طراحی شده است.

نقد و بررسی دسته ی Razer Sabertooth

آنالوگ استیک های این دسته را از همان ابتدا باید با روکشی که به همراه اش ارایه می شود، بپوشانید. این روکش ها به رنگ سبز هستند و جلوه ی زیبایی به دسته می دهند. البته فقط یک جفت روکش به همراه دسته عرضه شده است و اگر این روکش ها از بین بروند، جایگزینی برای آن ها نخواهید داشت.

ساختار شبیه به ماوس کلیدهای اصلی دسته ی Sabertooth اجازه می دهد تا با سرعت و دقت بالایی، فرمان های تعداد را به دسته منتقل کرد.

بزرگ ترین مشکل دسته ی ایکس باکس 360، کلیدهای جهت دار (D-Pad) آن بودند که نه تنها انجام بازی های مبارزه ای را غیرممکن می کردند، بلکه حتی در بازی های دیگر هم در انتخاب اسلحه ها و گزینه ها مشکل ساز می شدند. کلید های جهت دار این دسته شاید برای بازی های معمولی بهتر از دسته ی اصلی ایکس باکس360 عمل کنند، اما فاصله ی زیاد کلیدها از هم، برای انجام فرمان های پرتعداد، آن هم با سرعت زیاد در بازی های مبارزه ای، مناسب نیستند. خصوصا که کلیدهای ABXY این دسته، ساختاری شبیه به کلیدهای ماوس دارند؛ اما کلیدهای جهت دار را باید با قدرت زیادی فشار داد. ساختار شبیه به ماوس کلیدهای اصلی دسته ی Sabertooth اجازه می دهد تا با سرعت و دقت بالایی، فرمان های تعداد را به دسته منتقل کرد. اگر کلیدهای جهت دار هم به همین صورت ساخته شده بودند، می توانستند این دسته را به یکی از بهترین دسته های ایکس باکس360 برای بازی های مبارزه ای تبدیل کنند.

در کنار تمام کلیدهای استاندارد دسته ی ایکس باکس360، دو ماشه (Trigger) هم زیر دسته تعبیه شده است. این ماشه ها، می توانند به عقب و جلو حرکت کنند، در نتیجه می توان برای آن ها چهار برنامه ی مختلف تعریف کرد. با این حال، فشردن کلیدها به سمت جلو، انگشت ها را از حالت عادی خارج و کارایی این کلیدها را کم تر می کند. دو کلید اضافه هم در بالای دسته قرار دارد. ولی کلیدها جای گذاری خوبی ندارند و فشردن آن ها، ملزم به بلند کردن انگشت تان از روی کلیدهای دیگر است؛ حرکتی که بازی کننده های حرفه ای در جریان بازی وقت اش را ندارند.

دسته ی Sabertooth دو پروفایل مجزا دارد که برنامه های تنظیم شده را ذخیره می کنند. صفحه ی کوچک پایین دسته، به عنوان یک منو عمل می کند و می توان با استفاده از آن، دسته را تنظیم و چراغ ها یا قابلیت های آن را روشن و خاموش کرد. برنامه ریزی کلیدها هم کار سختی نیست؛ کلیدی که می خواهید را نگه می دارید و فرمان ها را وارد می کنید. به همین سادگی کلیدهای اضافه ی دسته را می توان برنامه ریزی کرد.

نقد و بررسی دسته ی Razer Sabertooth

بازی کننده ها دیدگاه های مختلفی نسبت به کابل دسته دارند. از نظر برخی، کابل ها دست و پا گیر هستند؛ اما بازی کننده های دیگری هم هستند که مزایای کابل را درک می کنند. دسته ای که کابل دارد، به طور ناگهانی قطع نمی شود و نیازی هم به عوض کردن مدام باطری ندارد. هم چنین دسته های سیم-دار در انتقال فرمان ها تاخیری ندارند؛ تاخیری که خیلی از بازی کننده های عادی متوجه اش نمی شوند.

به غیر از سیم دسته، با استفاده از پیچ گوشتی که همراه این محصول عرضه می شود می توانید کلیدهای اضافی زیر دسته را هم باز کنید.

اگر قرار است در مقابل کامپیوتر با دسته ی Sabertooth بازی کنید، شاید سیم بلند دسته کمی مزاحمت ایجاد کند. با این حال اگر جلوی تلویزیون بنشینید، سیم اش مشکلی ایجاد نخواهد کرد. نکته ی جالب درباره ی سیم این دسته، قابلیت جدا شدن اش است. سیم دسته از بالای آن جدا می شود تا حمل اش راحت تر شود.

به غیر از سیم دسته، با استفاده از پیچ گوشتی که همراه این محصول عرضه می شود می توانید کلیدهای اضافی زیر دسته را هم باز کنید. برای این که جای اتصال کلیدها خالی نباشد، می توان از درپوش های ارایه شده استفاده کرد که جاهای خالی را پر می کنند.

اگر بازی کننده ی حرفه ای هستید و می خواهید دسته ی Sabertooth را به همراه خودتان به مسابقات، یا حتی خانه ی دوستان ببرید، بد نیست بدانید که یک کیس هم به همراه دسته ارایه می شود. دسته به زیبایی در این کیس جای می گیرد و جای مخصوصی هم برای قرار دادن کابل دسته در آن تعبیه شده است.

احتمالا می دانید که تمام دسته های سیم دار ایکس باکس360 روی کامپیوتر هم کار می کنند. در نتیجه، می توانید نه تنها روی ایکس باکس، بلکه از این دسته روی کامپیوترتان هم استفاده کنید.

در نهایت اگر می خواهید این دسته را بخرید شاید بد نباشد چند موضوع را هم در نظر بگیرید. اول این که دسته ی ایکس باکس360 اصلا روی ایکس باکس وان کار نخواهد کرد؛ در نتیجه این دسته فقط به درد استفاده روی ایکس باکس360 و رایانه های شخصی می خورد. از طرفی دیگر، تا چند ماه آینده مایکروسافت می خواهد دسته ی بهتری را برای ایکس باکس وان و رایانه های شخصی عرضه کند. احتمالا از لحاظ قیمت هم دسته ی جدید مایکروسافت که Xbox Elite نام دارد، تفاوت زیادی با Sabertooth نخواهد داشت.

اگر فقط قصد بازی روی ایکس باکس360 را دارید و می توانید با یک دسته ی سیم دار کنار بیایید، دسته ی Sabertooth یکی از بهترین انتخاب های تان است. با این حال اگر می خواهید روی رایانه های شخصی بازی کنید یا این که فکر خرید کنسولی جدید به سرتان زده ، پیشنهاد ما این است که تا مهر ماه امسال و عرضه ی دسته ی Xbox Elite صبر کنید.

منبع :

loading...
تبلیغات