loading...
دوپینگ در مسابقات بازی های ویدیویی هم ممنوع شد

آکاایران: دوپینگ در مسابقات بازی های ویدیویی هم ممنوع شد

آکاایران برگزارکنندگان مسابقات بزرگ Electronic Sports League، که قدیمی ترین مجموعه مسابقات الکترونیک هستند، از این پس استفاده از مواد نیروزا و مواد مخدر را در مسابقات شان ممنوع خواهد کرد.

به گزارش آکاایران

داروهایی که در لیست جهانی ضد دوپینگ قرار دارند، از این پس در مسابقات ESL هم ممنوع خواهند شد

مسوولان این مسابقات گفته اند که با هدف نگه داشتن روحیه جوانمردانه در بازی ها و هم چنین درستی مسابقات، این قوانین جدید را تصویب کرده اند. طبق این قوانین، استفاده از تمام داروهایی که «آژانس جهانی ضد-دوپینگ» (World Anti-Doping Agency) ممنوع کرده است، در مسابقات ESL ممنوع خواهند بود.

این خبر در حالی منتشر می شود که ماه گذشته، یکی از معروف ترین تیم های شرکت کننده در مسابقات ESL، به استفاده از ماده ی مخدر Adderall اعتراف و دیگر بازی کننده ها را هم به استفاده از این ماده تشویق کردند. تمام اعضای این تیم از Adderall برای برنده شدن در مسابقات بازی Counter-Strike: Global Offensive استفاده کرده بودند.

قرار است بازی کننده هایی که در مسابقات ESL شرکت می کنند به صورت اتفاقی آزمایش شوند. با این حال، ظاهرا می توان از داروهایی مثل Adderall با نسخه ی پزشک استفاده کرد. اما ارایه ی نسخه ی پزشک که نیاز بازی کننده به این دارو را متذکر می شود الزامی است.

مواد مخدری مثل «ماریجوانا» قرار است از این پس کاملا در مسابقات ESL ممنوع شود. استرویدها و هورمون های رشد هم در لیست مواد ممنوع شده ی آژانس جهانی ضد-دوپینگ قرار دارند.

در صورتی که جواب آزمایش بازی کننده ها مثبت از آب در بیاید، مجازات های مختلفی برای آن ها در نظر گرفته خواهد شد. این مجازات ها از کم شدن میزان جایزه شروع می شوند و تا ممنوعیت دو ساله از تمام مسابقات ESL ادامه می یابند.

دوپینگ در مسابقات بازی های ویدیویی هم ممنوع شد

مجموعه مسابقات Electronic Sports League از سال 1997 میلادی فعالیت خود را آغاز کرده اند و طولانی ترین مجموعه مسابقات مختص بازی های ویدیویی هستند. بازی های سبک اکشن اول -شخص مثل Counter-Strike یا ندای وظیفه بیشترین بازی کننده را در این مسابقات دارند.

منبع: Polygon

منبع :

تبلیغات