دختری که معادلات بازی های قهرمانی را به هم زد

آکاایران: دختری که معادلات بازی های قهرمانی را به هم زد

آکاایران بزرگ ترین مسابقات حرفه ای بازی های ویدیویی در حال حاضر برای بازی League of Legends است. این بازی چند نفره به محبوبیت بزرگی رسیده است؛ طوری که سالانه مسابقاتی بزرگ مختص این بازی در کشورهای مختلف دنیا انجام می شود. تیم هایی هم که League of Legends بازی می کنند، سطوح مختلفی دارند.

به گزارش آکاایران

در فینال مسابقه ی دیروز بازی League of Legends، دختری توانست برای اولین بار در تاریخ مسابقات این بازی به سطح Pro برسد.

دیشب، مسابقات نهایی Challenger Series این بازی به اتمام رسیدند و تیم Renegades توانست برنده ی این مسابقه شود. برنده شدن این تیم، سطح این تیم را به Pro بالا می برد و تمام اعضای این تیم از این پس بازی کننده ی حرفه ای League of Legends محسوب می شوند.

تیم Renegades هم چنین با این برد، جواز حضور در مسابقات Championship Series را کسب کرد. نکته ی قابل توجه این تیم هم که توجه رسانه های مختلف را به خود جلب کرده، وجود یک بازی کن دختر در این تیم است.

«ماریا کرولینگ» (Maria Creveling) که با اسم Remilia در تیم اش بازی می کند، اولین دختری است که توانسته به سطح Pro در مجموعه مسابقات League of Legends برسد.

دختری که معادلات بازی های قهرمانی را به هم زد

تیم Renegade

او پس از بردش گفته است: “فقط می خواهم همه بدانند که من واقعا برای این برد تلاش کردم. این برد برای خودم، تیم ام و برای تمام دخترهایی که به طور حرفه ای در مسابقات بازی شرکت می کنند بود. من را به گروه های فمینیستی یا فعال های عدالت اجتماعی متصل نکنید.”

کرولینگ زیاد در مقابل دوربین حاضر نمی شود و حتی به برگزارکنندگان مسابقات League of Legends گفته بود که به هنگام پخش زنده ی مسابقات، زیاد دوربین را به سمت او نگیرند. با این حال، او می گوید که پس از برد تیم اش، همگی به قدری خوشحال بودند که او هم در مقابل دوربین شروع به بالا و پاپپن پریدن کرده بود.

بازی کننده های بازی های ویدیویی در گذشته رفتار مناسبی به بازی کننده های دختر نشان نداده اند. بازی کننده های دختری که در مسابقات حرفه ای شرکت می کردند، در خیلی از مواقع با توهین ها و ناسزاهای دیگران مواجه می شدند. با این حال این موضوع در چند سال اخیر بهتر شده است.

دختری که معادلات بازی های قهرمانی را به هم زد

Remilia بازی فینال را با کاراکتر Thresh بازی کرد

Remilia درباره ی مسابقات گفته است: “خود مسابقات برای من ارزش زیادی ندارند. برای ام مهم نیست که بهترین بازی کننده ی دنیا باشم. تنها دوست دارم با یک تیم بازی کنم و کاری که انجام می دهم دیده شود. زمانی که شروع به بازی کردن کردم، می خواستم اولین دختر در مسابقات Championship Series باشم. این هدف به من انگیزه داد. توانسته ام به این رویا برسم، اما با این حال باز هم با من بدرفتاری می شود.”

بازی League of Legends در سبک اکشن-استراتژی هم زمان ساخته شده و بازی کننده ها در آن با استفاده از قهرمان های زیاد بازی، با یکدیگر مبارزه می کنند.

مسابقات Championship Series در اروپا و امریکا برگزار می شوند. سه تیم برتر این مسابقات، در مسابقات League of Legends World Championship که بزرگ ترین مسابقه مختص این بازی است شرکت خواهند کرد.

منبع: Engadget

منبع :

تبلیغات