واقعیت مجازی

آکاایران: اولین مرکز بازی واقعیت مجازی در استرالیا افتتاح شد

آکاایران هدف از بازی های واقعیت مجازی این است که بازی کننده در دنیای درون بازی غرق شود و تجربه ی کاملا متفاوت، منحصر به فرد و بسیار هیجان انگیزی از بازی را به دست آورد. البته بازی کننده این دنیا را در حالی که روی خیلی راحت روی مبلمان خانه نشسته تجربه می کند. اما تجربه ی دنیای بازی به صورتی که گویا واقعا در آن حضور دارید به مراتب هیجان انگیزتر و شگفت انگیزتر است. 

به گزارش آکاایران

در شهر ملبورن کشور استرالیا یک مرکز بازی واقعیت مجازی به نام Zero Latency افتتاح شده که به بازی کنندگان این امکان را می دهد که بازی های واقعیت مجازی را به طور دست اول تجربه کنند.

یک مرکز “پرسه زنی بازی” برای اولین بار در ملبورن استرالیا راه اندازی شده که Zero Latency نام دارد. این مرکز در اصل یک انبار بزرگ به مساحت 427 متر مربع بود که اکنون به یک مرکز بازی تبدیل شده است. مرکز Zero Latecny به تعداد 129 دوربین چشمی پلی استیشن مجهز است. بازی کنندگان هدست های واقعیت مجازی «آکیولس ریفت» (Oculus Rift)  به سر می گذارند، یک کوله محتوی مینی کامپیوتر Alienware آلفا به تن می کنند تا نیروی آکیولس ریفت را تامین کند، تعدادی از دوربین های چشمی پلی استیشن هم به خود بازی کننده ها نصب می شود.

وقتی که بازی کننده ها کاملا آماده شدند، در انبار آزادانه پرسه می زنند و یک بازی اکشن اول شخص را بازی کنند. نام Zero Latency به این دلیل برای این مرکز انتخاب شده که تجربه ی  زنده و دست اولی از بازی را بدون هیچ تاخیری در اختیار بازی کنندگان قرار می دهد. به این ترتیب، هر چیزی که شما در واقعیت مجازی می بینید با آنچه که در دنیای واقعی انجام می دهید مطابقت دارد. تاکنون صدها نفر از افراد در هفته ی اول برای بازی کردن در این مرکز ثبت نام کرده اند.
قیمت در نظر گرفته شده به ازای هر نفر 88 دلار استرالیا در ساعت است و بین 4 تا 6 بازی کننده می توانند هم زمان در انبار بازی کنند. ایده ی این مرکز بسیار جذاب و فوق العاده است و در واقع از بازی های گروهی مثل پینت بال الهام گرفته، اما آن را به سطح بالاتری ارتقا داده است.

منبع: Ubergizmo

منبع :

تبلیغات