ویچر 3 هفته ای یک میلیون نسخه فروخته است

آکاایران: ویچر 3 هفته ای یک میلیون نسخه فروخته است

آکاایران شک و گمانی درباره ی موفقیت بالای قسمت سوم از مجموعه بازی های «ویچر» وجود نداشت، اما حالا می توانیم این موفقیت را با ارقام دقیق تخمین بزنیم.

به گزارش آکاایران

قسمت سوم از مجموعه بازی های ویچر در شش هفته ی نخست عرضه ی خود، توانسته است شش میلیون نسخه بفروشد.

بر اساس آخرین آمار و ارقام اعلام شده از سوی شرکت بازی سازی CD Projekt Red، بازی «ویچر 3» توانسته است تنها در شش هفته ی اول عرضه ی خود، شش میلیون نسخه بفروشد. از این شش میلیون نسخه ی فروخته شده، یک میلیون آن توسط فروشگاه آنلاین این شرکت یعنی GOG.com خریداری شده اند.

با توجه به اینکه بازی کننده های کنسولی حدودا برای اولین بار است که اسم بازی «ویچر» را می شنوند، فروش بالای این بازی نشان از موفقیت تیم مارکتینگ این بازی دارد. شماره ی اول بازی ویچر در سال 2007 تنها برای کامپیوتر عرضه شده بود. پس از آن هم در سال 2011 تنها شاهد عرضه ی «ویچر 2» روی رایانه های شخصی بودیم.

شرکت CD Projekt Red می گوید که فروش بازی های اش نسبت به سال گذشته شاهد 600 درصد افزایش بوده است. تمام این افزایش در فروش هم به ویچر 3 مربوط می شود. این شرکت با فروش بالای بازی خود، فعلا 63 میلیون دلار سود کرده است.

اگر بخواهیم این رقم را با سال گذشته که در آن این شرکت لهستانی 1.3 میلیون دلار سود کرده بود، مقایسه کنیم، با افزایش 4800 درصدی سود این شرکت مواجه خواهیم شد.

شرکت CD Projekt Red تا به امروز 16 محتوای دانلودی رایگان برای ویچر 3 عرضه کرده است. برنامه ا ی برای عرضه ی دو بسته ی الحاقی بزرگ هم وجود دارد. اولین بسته ی الحاقی که Hearts of Stone نام دارد در مهر ماه عرضه خواهد شد. عرضه ی دومین بسته ی الحاقی هم که Blood and Wine نام دارد برای سال آینده ی میلادی برنامه ریزی شده است.

بازی The Witcher 3: Wild Hunt در تاریخ 19 مه سال جاری (29 اردیبهشت) برای سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن4 و رایانه های شخصی عرضه شد.

منبع: Tech Radar

منبع :

تبلیغات