آکاایران: عرضه ی هدست واقعیت مجازی HTC در سال 2016

آکاایران گذشته از هدست واقعیت مجازی «گوگل کاردبورد» (Google Cardboard) و سامسونگ Gear VR، در حال حاضر هدست های واقعیت مجازی دیگری در بازار وجود ندارد که بتوان آنها را تهیه کرد. انتظار می رود هدست «آکیولس ریفت» (Oculus Rift) در سال 2016 میلادی عرضه شود؛ و این طور که پیداست هدست HTC Vive هم در سال آینده ی میلادی عرضه خواهد شد.

به گزارش آکاایران

شرکت HTC اخیرا اعلام کرده است که هدست واقعیت مجازی اش با نام تجاری HTC Vive در سال آینده ی میلادی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

براساس گفته ی مسوولان HTC، هدست واقعیت مجازی Vive امسال به بازار ارایه نخواهد شد و کسانی که تمایل به تهیه ی آن دارند باید تا سال 2016 صبر کنند. البته شرکت HTC قصد دارد تعداد محدودی از هدست های واقعیت مجازی اش را در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد.

مسوولان این شرکت عنوان کردند: “HTC اولین دستگاه های قابل خرید Vive را به تعداد محدود برای توسعه دهندگان ارایه خواهد.” این شرکت اشاره می کند که تعداد انبوهی از هدست های واقعیت مجازی در سه ماهه ی اول سال 2016 در اختیار عموم قرار خواهند گرفت.

البته تصمیم HTC مبنی بر عرضه ی عمومی محصول اش در سال 2016 می تواند با دشواری هایی همراه باشد. زیرا هدست واقعیت مجازی آکیولس ریفت هم برای سال 2016 برنامه ریزی شده؛ و از سوی دیگر هدست «پراجکت مورفیوس» (Project Morpheus) سونی هم در نیمه ی اول سال 2016 عرضه خواهد شد. با این اوصاف، شرکت HTC باید با دو شرکت دیگر برای جلب نظر مشتریان و سهم بازار رقابت کند.

منبع: Tech Radar

منبع :

تبلیغات