پلی استیشن4

آکاایران: پلی استیشن4 یک ترابایتی سخت افزار جدید ندارد

آکاایران سونی حدود دو ماه پیش خبر از بروزرسانی سخت افزار پلی استیشن4 داد. البته این بروزرسانی سخت افزاری بیش تر به نفع خود سونی است تا مصرف کننده ها.

به گزارش آکاایران

سونی سخت افزار پلی استیشن4 را بروزرسانی کرده است، اما فقط مدل 500 گیگابایتی آن را.

کنسول های بازی در ابتدا با ضرر فروخته می شوند؛ طوری که سخت افزار پلی استیشن4 یا ایکس باکس وان در ابتدا برای سونی و مایکروسافت هزینه ی تولید بیشتری از قیمت نهایی کنسول دارد. در نتیجه سخت افزار کنسول های بازی هر چند وقت یکبار بروزرسانی می شود. دلیل این بروزرسانی هم کم کردن هزینه ی ساخت کنسول ها است. یعنی این بروزرسانی نه تنها قرار نیست سخت افزاری قوی تر یا بهتری ارایه دهد، بلکه حتی در برخی مواقع سخت افزار را نسبت به نسخه ی اولیه ضعیف تر هم می کند. برای مثال اولین مدل کنسول پلی استیشن3 یک پردازنده ی پلی استیشن2 هم روی برد اصلی اش داشت که از روی مدل های بعدی حذف شد.

سونی گفته بود که بروزرسانی سخت افزاری پلی استیشن4 در قالب یک مادربرد کوچک تر صورت خواهد گرفت. این سخت افزار جدید، طبق گفته ی سونی در حالت استندبای 36 درصد و در حالت روشن 25 درصد کمتر انرژی مصرف می کند. قرار بود این پلی استیشن4های جدید از اواسط ماه جاری میلادی یعنی حدود دو هفته ی پیش عرضه شوند.

سونی در کنار این خبر، گفته بود که برنامه ای هم برای عرضه ی مدلی یک ترابایتی از پلی استیشن4 دارد. نکته ی مهم این جا است که سونی مدل های یک ترابایتی را که اخیرا عرضه شده اند، با سخت افزار قدیمی عرضه کرده است. می توان گفت که سونی روی کنسول های پلی استیشن4 که سخت افزار قدیمی داشتند و روی دست اش مانده بوده یک هارد 1 ترابایتی نصب و آن ها را روانه ی بازار کرده است.

اگر می خواهید کنسول پلی استیشن4 بخرید، بد نیست بدانید که کد سخت افزار بروزرسانی شده CUH-1200 است، در حالی که سخت افزار قدیمی با کد CUH-1100 عرضه شده است. کنسول یک ترابایتی پلی استیشن4 هم که اخیرا عرضه شده، کدش CUH-1100 است.

اگر پلی استیشن4 یک ترابایتی با سخت افزار جدید می خواهید، احتمالا باید تا تمام شدن مدل های فعلی صبر کنید.

منبع: Gizmodo

منبع :

تبلیغات