هدست های واقعیت مجازی

آکاایران: آنریل انجین بهتر از هدست های واقعیت مجازی پشتیبانی خواهد کرد

آکاایران شرکت بازی سازی Epic Games قابلیت های تازه ای به موتور پایه اش اضافه کرده است. آپدیت 4.9 موتور پایه ی آنریل انجین، امکانات بیشتری برای ساخت بازی روی هدست های واقعیت مجازی دارد. این بروزرسانی هم چنین موتورپایه را به صورت آزمایشی برای دایرکت ایکس 12 آماده می کند.

به گزارش آکاایران

نسخه ی 4.9 آنریل انجین اخیرا عرضه شده است. این نسخه، قابلیت هایی برای پردازش بهتر اجزا و هم چنین نورپردازی داینامیک بهتر به موتور اضافه می کنند. پشتیبانی بهتر از هدست های واقعیت مجازی و دایرکت ایکس 12 هم بخشی از بروزرسانی جدید است.

بازی سازهایی که از آنرین انجین روی ویندوز 10 استفاه می کنند، می توانند نرم افزار خود را با فرمان “-DX12″ اجرا کنند؛ آن وقت می توانند قابلیت های دایرکت ایکس 12 را به طور آزمایشی روی این موتورپایه امتحان کنند. شرکت Epic در وب سایت اش نوشته است که این قابلیت هنوز جای کار بسیار دارد و پشتیبانی از دایرکت ایکس 12 در نسخه های بعدی موتور پایه بهتر خواهد شد. شرکت Epic می گوید آن ها به دنبال راهکارهایی برای استفاده از این رابط برنامه نویسی روی آنریل انجین 4 هستند.

هدست های واقعیت مجازی

آنریل انجین هم چنین برای ساخت بازی روی هدست های واقعیت مجازی به روزرسانی شده است. تعدادی از این قابلیت ها از این قرارند:

– رابط کاربری برای پشتبانی از دسته های VR به موتور پایه اضافه شده است. در حال حاضر دسته ی هدست HTC Vive پشتیبانی کامل می شود.

میان افزار پشتیبانی از GearVR به نسخه ی 0.6.0 بروزرسانی شده است.

– مشکل تاخیر دریافت اطلاعات در SteamVR برطرف شده است.

– پروژه های SteamVR که در C++ نوشته شده بودند، کاملا با رابط برنامه نویسی SteamVR هم خوانی خواهند داشت.

نسخه ی 4.9 آنریل انجین هم چنین قابلیت های بسیار جدیدی برای پشتیبانی از اندروید، iOS و HTML5 دارد. قابلیت برخورد اجزای رندر شده با تمام Meshهای یک صحنه هم با Draw Distance بالا به آنریل انجین 4 اضافه شده است.

امکانات و قابلیت های افزوده شده به نسخه ی 4.9 آنریل انجین زیاد است. می توانید در وب سایت رسمی این موتور تمام جزییات آن را بخوانید.

منبع: Gamasutra

منبع :

تبلیغات