فیلم سینمایی استیو جابز همه ی منتقدان را تحت تاثیر قرار داد

آکاایران: فیلم سینمایی استیو جابز همه ی منتقدان را تحت تاثیر قرار داد

آکاایران گرچه در مورد شخصیت استیو جابز اختلاف نظرهای بسیاری وجود دارد، اما به نظر می رسد همه در مورد فیلم سینمایی استیو جابز هم عقیده هستند. این فیلم که برای اولین بار در جشنواره ی فیلم Telluride به نمایش گذاشته شد، همه ی منتقدان را مسحور خود کرده است. 

به گزارش آکاایران

اخیرا فیلم سینمایی استیو جابز در جشنواره ی Telluride اکران شد و واکنش های بسیار مثبتی را از منتقدان دریافت کرد.

در حال حاضر فیلم استیو جابز امتیاز 100 درصد را از وب سایت Rotten Tomatoes (این وب سایت اخبار و نقد و بررسی فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی را پوشش می دهد) کسب کرده است. منتقدان در تحسین و تمجید «مایکل فاسبندر» (Michael Fassbender) به خاطر ایفای نقش بنیان گذار اپل، هم نظر هستند. David Ehrlich از وب سایت Time Out بازی او را “اعجاب آور” توصیف کرده است. در این میان «گرگوری الوود» (Gregory Ellwood) از HitFix عنوان کرده که گرچه فاسبندر هیچ شباهت ظاهری ای به استیو جابز ندارد، اما بازی تاثیرگذار او حس هم دردی با یک خودشیفته ی کله شق را در بیننده ایجاد می کند.

الوود همچنین دیگر بازیگران مکمل فیلم را باشکوه توصیف می کند؛ به ویژه «کیت وینسلت» که به عنوان «جوانا هافمن»، عضو اصلی تیم مکینتاش ایفای نقش کرده است. بسیاری معتقدند که کیت وینسلت به خاطر بازی اش در همین فیلم نامزد یا برنده ی جایزه ی اسکار خواهد شد.

«پیت هموند» (Pete Hammond) از Deadline سناریوی این فیلم را هم ردیف و حتی موثرتر و بهتر از فیلم نامه ی فیلم سینمایی «شبکه ی اجتماعی» خطاب کرد که موفق به دریافت جایزه ی اسکار شد. همچنین هموند گفت که «ارون سورکین» (Aaron Sorkin)، سناریوی این فیلم را به گونه ای نگاشته که به لطف کلمات و دیالوگ های آن، حس و حال یک فیلم اکشن به بیننده القا می شود. در سینمای امروز که جلوه های ویژه ی بصری حرف اصلی را می زنند، فیلمی با این ویژگی بسیار کم یاب است.

اما تنها منتقدان نیستند که این فیلم را مورد تمجید قرار داده اند. «استیو وازنیک»، بنیان گذار دیگر اپل و دوست قدیمی جابز، هم این فیلم را پسندیده است.

وازنیک در مصاحبه با Deadline به دقیق بودن فیلم اشاره کرده و گفته: “من یک صحنه از فیلم دیدم و احساس کردم که واقعا داشتم استیو و دیگران را تماشا می کردم، نه بازیگران را.”

وازنیک همچنین گفت «دنی بویل» (کارگردان) و ارون سورکین (فیلم نامه نویس) را مسوول کیفیت خوب فیلم می داند. این گفته ی واز امیدوارکننده است زیرا قبلا اظهارات تردیدآمیزی را از تریلر این فیلم بیان کرده بوده و می گفت خودش را در ست روگن نمی بیند.

منبع: TechRadar

منبع :

تبلیغات