میلیون بار

آکاایران: فیلم های تابستان امسال ۹۰ میلیون بار دانلود غیرقانونی شدند

آکاایران شاید فکر کنید رکوردشکنی فروش فیلم های تابستانی امسال، به معنای دانلود کمتر آن ها به صورت غیرقانونی باشد، اما میزان دانلود فیلم ها نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است. بیشترین فیلمی هم که به صورت غیرقانونی دانلود شده، جدیدترین قسمت Mad Max بوده است.

به گزارش آکاایران

فیلم Mad Max: Fury Road با ۲۳ میلیون بار دانلود، در صدر جدول فیلم های تورنت شده قرار گرفته است.

بر اساس گزارشی که موسسه ی آماری Excipio داده است، از تاریخ ۲۱ ژوئن تا نهم سپتامبر سال جاری (۳۱ خرداد تا ۱۸ شهریور)، ۸۵/۳۴ میلیون بار دانلود غیرقانونی فیلم انجام شده است. این عدد ۲۹ درصد بیشتر از رقمی است که سال گذشته برای همین مدت زمان گزارش شده بود.

البته وب سایت Variety می گوید که افزایش دانلود غیرقانونی، ممکن است به دلیل بیشتر شدن فیلم های بلاک باستر تابستانی باشد. فیلم های تابستانی امسال، ۴/۴۸ میلیارد دلار در امریکا فروش داشته اند.

در نتیجه میزان دانلود غیرقانونی این فیلم ها هم بیشتر شده است. فیلم Mad Max: Fury Road هم با ۲۲/۹۰ میلیون بار دانلود، در صدر جدول بیشترین فیلم های دانلود شده قرار گرفته است. پس از آن، فیلم Jurassic World قرار دارد که ۱۸/۶ میلیون بار دانلود شده است. فیلم های Avengers: Age of Ultron، Insurgent و Terminator: Genisys هم به ترتیب با ۱۵، ۱۴ و ۱۳ میلیون بار دانلود، در ادامه ی جدول قرار دارند.

فیلم Mad Max: Fury Road هم چنین در صدر جدول پروفروش ترین فیلم در عرضه ی خانگی قرار گرفته است. این فیلم که ۱۲ روز است از عرضه ی خانگی اش می گذرد، در هفته ی اول فروش توانست جای فیلم Home را در جدول پرفروش ترین ها بگیرد. نکته ی مهم درباره ی این فیلم، فروش ده برابری اش در مقابل Home بود.

میلیون بار

ماه گذشته، شرکت های «پارامونت»، «برادران وارنر»، «فاکس»، «سونی»، «یونیورسال» و «دیزنی» از بیش از ۳۰ وب سایت دانلود فیلم شکایت کردند و توانستند آن ها را ببندند. این سایت ها حتی فیلم Avengers جدید را یک هفته زودتر از اکران اش برای دانلود قرار داده بودند.

منبع: Variety

منبع :

تبلیغات