چگونه مدل شینوبی بزنیم

5+1 نینجای برتر

آکاایران: 5+1 نینجای برتر

آکاایران دقیقا مشخص نیست وقتی که اولین بازی نینجایی ساخته شد، نینجاهای واقعی چه عکس العملی از خودشان نشان دادند. احتمالا به هم نگاه کرده و گفته اند: “نگران نباشید، احتمالا همین یکی را می سازند و بی خیال ما می شوند.” اما این روند ادامه پیدا کرد و در حال حاضر، نینجاها به بخش بزرگی از تاریخ صنعت بازی های ویدیویی تبدیل شده اند.

به گزارش آکاایران گوشه و کنار بازی های ویدیویی پر است از نینجاهای مختلف؛ برخی شخصیت اصلی هستند و برخی دیگر فقط به عنوان شخصیت های باحال در بازی ها حضور پیدا کرده اند. نکته ی جالب اینجاست که نینجاها از همان ابتدای صنعت بازی ها را همراهی می کرده اند. یعنی اگر به بازی های دوران کودکی و نوجوانی و اولین تجربه های گیمی مان نگاهی بیاندازیم، می توانیم رد نینجاها را در بازی هایی مثل «نینجا گایدن» یا «شینوبی» ببینیم.

از آن زمان تا به امروز، نینجاهای زیادی به صنعت بازی معرفی شده اند. در ادامه، می توانید پنج نینجای برتر بازی های ویدیویی را از نگاه ما ببینید.

مطمئنا نینجاهایی هستند که آن ها را از قلم انداخته ایم. نینجاهای محبوب تان را در بخش نظرات به ما و دیگران معرفی کنید.

5+1 نینجای برتر
5. Ayame

نینجاها همیشه به عنوان قاتل هایی بی صدا و حرفه ای به تصویر کشیده شده اند؛ اما تا قبل از Tenchu، هیچ کدام از بازی های نینجایی با محوریت مکانیک های مخفی کاری ساخته نشده بودند. «آیامه» هم یکی از بهترین نینجاهایی است که تا به حال در بازی ها دیده ایم. او در عین اینکه شخصیت معصوم و ساده ای دارد، از به کار بردن خشونت هم پرهیز نمی کند. تعادل بین خشونت و مهربانی در آیامه به خوبی رعایت شده است. آیامه یکی از واقعی ترین نینجاهایی است که تا به حال در بازی های ویدیویی دیده ایم. فیزیک ظریف آیامه، او را به خوبی برای نینجا بودن آماده کرده است.

5+1 نینجای برتر
4. Raiden

منظورمان از «رایدن»، نینجای سایبورگی است که در «متال گیر سالید4» و «متال گیر رایزینگ» دیده بودیم؛ نه کودک خنگی که در متال گیر سالید2 جلوی دست و پای اسنیک و دیگر شخصیت ها را می گرفت! بازگشت رایدن در متال گیر سالید 4 به قدری باشکوه بود که امکان ندارد فراموش اش کنیم. رایدن نینجایی شده بود که به اسنیک در پیدا کردن هدف های اش کمک می کرد. بهترین صحنه ی بازی را هم فراموش نکنیم: صحنه ای که رایدن بدون دست، شمشیر به دندان می گیرد و یک تنه در مقابل ده ها نفر می جنگد. متال گیر رایزینگ رایدن را از قبل هم بیش تر به یک نینجا تبدیل کرد. در این بازی رایدن می توانست از بالا و پایین نقشه و به صورت مخفی کاری، دشمنان را درست مثل یک نینجا از بین ببرد.

5+1 نینجای برتر
3. Scorpion

بدون شک شخصیت «اسکورپیون»، یکی از چهره های اصلی بازی های سبک مبارزه ای است. اسکورپیون که اسم اصلی اش «هانزو هاساشی» است، به یکی از قبیله های نینجای ژاپن تعلق دارد. اسکورپیون به دنبال انتقام است و درست مثل یک نینجای واقعی، افتخار و این ها سرش نمی شود؛ او می خواهد هر طوری که شده انتقام بگیرد و در این میان حاضر است برای رسیدن به هدف اش با هر گروه و فرقه ای همکاری کند. اینکه اسکورپیون یک ضدقهرمان مرده است، او را از هر نینجای دیگری در این لیست متمایز کرده. تمام این ها به کنار، خنجرهای اسکورپیون که به زنجیری متصل هستند، نینجا بودن او را بیشتر از قبل جلوه می دهند.

5+1 نینجای برتر
2. Joe Musashi

«جو موساشی» دقیقا یک نینجای کلاسیک است؛ یعنی همان کسی که در افسانه های شینوبی ژاپنی پس از سال ها تلاش و تمرین به مقام بالایی در قبیله اش رسیده. جو موساشی روی تمام اسلحه های کلاسیک نینجایی مثل «شوریکن» یا شمشیر تسلط دارد. مهارت هایی مبارزه ی نینجایی اش هم تمام و کمال است. موساشی هر کاری که از یک نینجا انتظار دارید انجام می دهد؛ یعنی می تواند روی آسمان و هوا هم حرکت و مبارزه کند. مهم تر از همه: جو موساشی بتمن را هم شکست داده است!

5+1 نینجای برتر
1. Ryu Hayabusa

احتمالا با دیدن تیتر این مطلب شماره ی یک مان را حدس زده بودید. هایابوسا خفن ترین نینجای بازی های ویدیویی است. از همان ابتدا هم که «نینجا گایدن» را بازی کرده اید، احتمالا این موضوع را متوجه شده اید. از توانایی های هایابوسا در استفاده از اسلحه های متعدد و مختلف گرفته تا توانایی چسبیدن و بالارفتن از دیوار؛ هایابوسا یک نینجای تمام و کمال است. هایابوسا نه تنها می تواند روی آب راه برود و مبارزه کند، بلکه می تواند از خودش کپی هایی بسازد که مثل او مبارزه می کنند. هایابوسا به این دلیل از جو موساشی بهتر است، چون توانسته خفن بودن اش را تا به امروز هم حفظ کند. هایابوسا چه در نینجا گایدن ها و چه در Dead or Aliveهای جدید، به خفنی دوره ی نینتندو باقی مانده است.

5+1 نینجای برتر
انتخاب اضافه: Teenage Mutant Ninja Turtles

لاک پشت های نینجا را به این دلیل در لیست اصلی مان نیاورده ایم که ریشه شان به بازی های ویدیویی باز نمی گردد؛وگرنه این چهار لاک پشت جهش یافته هم از بهترین نینجاهای تاریخ هستند. احتمال اینکه از بازی کننده های قدیمی باشید و روی کنسول های نینتندو و سگای تان لاک پشت های نینجا را بازی نکرده باشید، کم است. دو بازی لاک پشت های نینجا روی نینتندو و سگا به قدری خوب بودند که هنوز هم از آن ها به عنوان یکی از بهترین بزن و بکش های تاریخ یاد می شود. لاک پشت های نینجا، شخصیتی دوست داشتنی دارند و در عین حال، به خوبی از پس وظایف نینجایی شان بر می آیند.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چگونه مدل شینوبی بزنیم

تبلیغات