پشتیبانی مرورگرهای وب از Unity متوقف خواهد شد

آکاایران: پشتیبانی مرورگرهای وب از Unity متوقف خواهد شد

آکاایران یکی از مهم ترین قابلیت های موتورپایه ی Unity، پشتیبانی از تمام پلتفرم های موجود است. یعنی از پلی استیشن۴ و ایکس باکس وان گرفته تا هدست واقعیت مجازی Oculus یا سیستم عامل اندروید، موتورپایه ی Unity روی هر پلتفرمی بازی ها را اجرا می کند. لیست این پلتفرم ها، مرورگرهای وب را هم شامل می شود، اما این طور که به نظر می رسد، گوگل، مایکروسافت و موزیلا، دیگر علاقه ای به پشتیبانی از Unity ندارند.

به گزارش آکاایران

مرورگرها دیگر از ساختار برنامه نویسی افزونه ی Unity Web Player پشتیبانی نخواهند کرد

گوگل کروم از افزونه هایی که بر پایه ی NPAPI نوشته شده باشند پشتیبانی نمی کند؛ موزیلا می خواهد پشتیبانی از این ساختار برنامه نویسی را حذف کند؛ مرورگر Edge مایکروسافت هم کلا از همان ابتدا قید پشتیبانی از NPAPI را زده است. نکته اینجاست که نسخه ی مرورگر موتورپایه ی Unity بر پایه ی NPAPI کار می کند.

در نتیجه هم قرار است که بازی های مرورگری که روی موتورپایه ی Unity ساخته شده اند، دیگر اجرا نشوند. تعداد بازی های مرورگری که روی Unity ساخته شده هم کم نیستند.

موتور پایه ی Unity یکی از قوی ترین مجموعه ابزارهای ساخت بازی را در اختیار سازندگان قرار می دهد

سازندگان موتورپایه ی Unity گفته اند که به دنبال راهی هستند تا این مشکل را برطرف کنند. «جوناس اشرهوف» از مسوولان Unity در این باره گفته است: “اهمیت بالای بازی های بر مبنای وب و ارزش تاریخی آن ها را می دانیم و می خواهیم این تعداد زیاد عنوان را قابل بازی نگه داریم.”

فعلا معلوم نیست بازی های بر مبنای وب چه روشی را برای زنده ماندن پیش خواهند گرفت. از سویی مرورگرها به دنبال پشتیبانی نکردن از فلش هستند و از سویی دیگر، موتورپایه ی Unity دیگر روی مرورگرها اجرا نمی شود.

منبع: Engadget

منبع :

تبلیغات